Wpis z mikrobloga

@Kalka301: na podstawie zmian w prawie albo dużej zmiany w jakimś sektorze gospodarki, np azoty miałem bo Niemcy i Holandia zaprzestały produkcji nawozów przez ceny gazu, to zwróciło moją uwagę i szukałem wtedy czegoś z sektora...szczęśliwie azoty miały fajna cenę i zdrowa sytuację finansową
Albo jak w przypadku KGN został w 2022 zmieniony górny limit ceny za produkcję ciepła itp i też to spowodowało że zacząłem w 2021 analizować rynek po
@Kalka301: na dzień dobry, żeby odsiać to PE PB EPS, potem patrzę na branżę (co się musi stać, żeby zleciała w dół), dalej jak mocno się kurs majta, dalej (jeśli mam gdzieś dane) jak się EPS kształtował w ostatnich latach (zakres min/max i gdzie jesteśmy aktualnie) oraz jakie są prognozy na kilka lat do przodu (czy komuś za kilka lat może się opłacać odkupić ode mnie te akcje)

no i tak
@Kalka301: duże stabilne spółki. Teraz jest dobry czas na ostrożne dobieranie (w sensie nie full depo in tylko po trochu) np. Microsoft czy Apple. Bananowej nie tykam choć kiedyś miałem trochę KGHM i JSW. @Potezny_PiSowski_Inwestor: dzięki za bardzo merytoryczną odpowiedź. Wykop i ostatnie bolesne lekcje na gazie tak mi już mózg zlasowały że chciałem śmieszkować jak kolega powyżej, a tu proszę, taki wartościowy komentarz. Można jeszcze o rynkach na poważnie
@europa: no tylko pamiętaj że to nie tak że jestem nieomylny, i czasem jest tak że nawet jeśli zajdzie jakaś zmiana to jej efekty są widoczne dopiero po roku a kurs może zareagować w ogóle po 2 to nie jest strategia do szybkich zmian i osób które nie są cierpliwe... Nie wiem jakie masz doświadczenie ale pamietaj czekanie potrafi być niesamowicie męczące ( ͡° ͜ʖ ͡°)