Wpis z mikrobloga

@crazy_mole: haier to zwykłej klasy klima. Np dziś na tutaj jeden Mirek się żalił że to kupa, ale 30 innych ludzi którzy mieli w tym samym czasie zamontowana nie wpadną na to, aby pochwalić że poprostu dobrze działa.
@cacum3: daikin to klasa sama w sobie, coś jak toyota czy mazda. Ale inne wcale nie są gorsze.
@crazy_mole:
Jak rozwazasz cene to zerknij na Rotenso imotp tez ma jonizacje, eev i jest spoko takze do grzania

A Haiera montuje od lat i to jedne z lepszych chinczykow.
Zwazywszy ze Ty nie celujesz w najnizsza pólke.. jade ma spoko plastik i dobre bebechy..
Kazdy producent ma 3 klasy budzet, medium i premium... wiekszosc klientów bierze budżetu hajery wiec nie ma co sie sugerować ze im cos nie pasuje.. ze
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cacum3: unikaj wszystkich o udziwnionych nazwach, o których nie ma opinii w internecie. Wszystko inne to w większości chińczyki, które są klonami firm midea, gree lub haier - a raczej ich produktami robionymi pod inną nazwą i wszystkie trzymają ten sam poziom. Większość azjatyckich marek jest robiona z praktycznie tych samych komponentów w 3 - 4 fabrykach w chinach (ot choćby sama midea produkuje klimy kaisai, rotenso, beko, hyundai czy nawet
@cacum3: LG miało przez ostatnie lata opinię przereklamowanych, choć podobno teraz jest lepiej. Samsung jest ok, choć, jak wspominałem, najtańszy model jest robiony dla nich przez podwykonawców. Beko i Whirlpool to chińczyki, pierwszy robiony przez Mideę, drugi najprawdopodobniej przez Gree.

Jak chcesz coś dobrego i taniego to weź chińczyka, tylko nie z najniższej linii. Nie ma co się ich bać, bo tak naprawdę oni mają większość rynku. Ja osobiście używam Gree,
@crazy_mole: doplacac 2.5k...
Niekoniecznie za dodatkowy bajer co tez troche podnosi ryzyko awari.. chociaz watpie zeby to nastapilo w daikinie.
Klima będzie Ci pracowala w sumie ok 2-3mc w roku jak nie nastawiasz sie na grzanie... wiec może lepiej oczyszczacz.oddzielnie.

Ale nie traktuj mojej opini nader doslownie...
Dla mnie na dziś jonizator to dodatkowy marketingowy gadzet... ale moze jeszcze poprostu nie przekonalem sie do niego i za malo wiem o jego
@cassuss: Dzięki za szczegółowe informacje. Przyglądam się temu Gree w wersji Amber Prestige też wygląda interesująco.
A co jesteś w stanie powiedzieć o funkcji śledzenia gdzie jest człowiek i sterowania nadmuchem nie na niego. Ma to Haier, ma to Daikin. Działa to to?
Z jednej strony szukam sprzętu wysokiej jakości, z drugiej chętnie odrobinę bym na tym zaoszczędził, a potrzebuję dwie jednostki :)
@cacum3:
Beko róznie swojego czasu nawet mieli chyba bebechy mitsu.
Lg ja nielubię serwisowac.
Wirpool... nie bardzo znam wiec nie wypowiem sie.

Unikalbym Koreanskich marek nawet tych znanych.
Jakbym mial nadmiar kasy to bralbym Japoniskie np.
Fuji/ Fujitsu, mistubishi, daikin, toshibe.

Za rozsadne ceny chiny, ale np. 2 szczebel cenowy(modelowy)
Gree/sinclar, haier, rotenso (midea)

Uwazalbym na klony:
Np. Rotenso, kaisai, hundai itp...robi jedna fabryka (midea), zazwyczaj spoko sprzet.
Ale szkopuł tkwi
@maur: masz model z inna naklejka a to samo w srodku, szansa ze sie zepsuje identyczna.
Ale jak juz sie to wydazy to jeden dystrybutor latwiej pomoze z czesciami inny moze juz dawno nie istniec.
Chociaz w okresie gwarancji to problem instalatora.
@cassuss: "problem instalatora" rozmawiałem z instalatorem, który ma ogłoszenie na montaż mdv za 2500, oraz kaisai fly za 3200 i mówi wprost, że mdv to czeka się 2 msce teraz na części. Wiec nie wiem czy taki problem instalatora, powie i że 2 msce czekamy i ma z głowy.. :D