Wpis z mikrobloga

Wodociągi w moimi 50 tysięcznym mieście to jest scam.XD mam działke przy drodze asfaltowej wszędzie dookoła zabudowy domów szkoły itp.. chciałem zrobić przyłącze wody i kanalizacji gdzie do przekopania jest może 2.5m do kanalizacji plus 2 metry do wody. Wycena - 10.000zl za usługę xD rozumiecie za jedne dzień pracy 10.000zl...

#remontujzwykopem #budowadomu #budownictwo
  • 10
@Wykop24h: nie wiem, co wchodzi w skład twojej wyceny, ale zwykle nie jest to takie proste, że hurrr durrr dwa metry do przekopania, a oni tyle kasy za to chcą.
Trzeba zrobić formalny projekt, potrzebny jest geodeta, trzeba zrobić uzgodnienie w ZUD... i jeszcze ileś takich drobiazgów, z których zasadnicza robota w postaci jakiegoś pana Miecia z łopatą, czy tam nawet i koparką, który ten rów wykopie, to jest mały pikuś.
@Jarek_P: xD lokalne wodociągi mają ceny z czapy xD u mnie za przyłącze wod kan z przepompownia ścieków na jakiejś lichej pompie za 70m nitki i nawiertkę chcieli 50 tys. To w lokalnych wodociągach. Dwóch chłopaczków robiących fuchy, koparkowy i geodeta do wytyczenia mapki zrobili mi wszystko z materiałem dobrą pompą za +/- 15 tys. + koszty nawiertki cymbałów z wodociągów

z takimi wycenami to ja się nie dziwę, że ludzie
@Wykop24h a to nie jest tak, że każdy placi tyle samo i nie ma znaczenia czy do kopania jest 5m czy 50m? U mnie swego czasu w mieście nikt nie kupował działek nieuzbrojonych oddalonych od mediów właśnie z racji kosmicznych kosztów przyłączow a podobno teraz to zostało ujebilicone i od kilku lat widzę jak przyłącze ciągną po 300-500m dla domku 120m więc raczej nie mogą za to bulic 100k
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Wykop24h: jesteś pewny, że to kanalizacja a nie burzowa? No i trochę roboty z tym jest, trzeba odkuć asfalt, odtworzyć, zajęcie pasa ruchu, geodeta, robota materiały. Co do wodociągu to nie wiem jaką masz tam średnicę, ale przez moją działkę leci wodociąg magistrala i mi wodociągi nie chciały podłączyć do magistrali, bo niby nie mogą do magistrali. Ciągnęli do mnie specjalnie rurę 60, żeby wpiąć moja 40 do niej.