Wpis z mikrobloga

@Madoy104: w kwietniu 2020 było masowe wykupowanie obligacji.
W 2022 roku przypadkiem lutowa inflacja była mniejsza od styczniowej i od marcowej.
Jak zobaczysz z którego okresu w tym roku były oprocentowane obligacje z kwietnia to może uda Ci się połączyć pewne kropki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@szcz33pan: W przyszłym roku według szacunków inflacja na świecie więc i w PL będzie spadać, możliwe, że ludzie wyprzedający EDO zakupione pare msc temu i kupujący nowe EDO, zyskają na 1 okresie odsetkowym, ale stracą więcej na kolejnym - powiedzmy że inflacja w lutym 2023 będzie 14% a w kwietniu juz 9%

Dlatego ja nie sprzedaję xD Mam prace i co miesiąc moge kupować aktualne.

Sprzedawać będę jak już wyraźnie
  • Odpowiedz
inflacja z kwietnia 2023 będzie wpływała na oprocentowanie w czerwcu, z maja na lipiec itd? Czy z maja na cały rok?


@Renka98:
emisja obligacji skarbu państwa jest w każdym miesiącu. Oprocentowanie w drugim roku liczysz marża + inflacja.
Wartość inflacji z obligacji czerwcowej jest brana z opublikowanej w maju, a w maju publikujesz tę z kwietnia.
Analogicznie obligacje lipcowe mają inflacje za maj itp.
  • Odpowiedz
@szcz33pan: chwilowy spadek inflacji spowodowany był obniżeniem vatu na paliwo. Ciężko stwierdzić czy powodem było właśnie rzucenie się na obligacje dwa lata wcześniej.
  • Odpowiedz
Dlatego ja nie sprzedaję xD Mam prace i co miesiąc moge kupować aktualne.


@siemankooo: to samo, o sprzedaży pomyślę jak będą przesłanki do obniżenia oprocentowania obligacji. Tak na prawdę to jest zakład z MF o to, czy inflacja dalej będzie lecieć w kosmos czy przez wysoką bazę będzie zwalniać
  • Odpowiedz