Wpis z mikrobloga

w zasadzie czy Jones to do końca antagonista?


@Stitch: Dobre pytanie, bo chociaż jest tak przedstawiony w filmach, to jednak nie jest to typowy villain, a jego wątek jasno wyjaśnia cele i motywacje. Z drugiej strony według definicji antagonista to po prostu ktoś będący w opozycji do protagonisty, a jednak ze Sparrowem to nie było mu zbytnio po drodze. Zobaczymy, jak zostanie przedstawiony w najnowszej części.
  • Odpowiedz
@ChochlikLucek:
Czy ja wiem czy lepsza. Na pewno dobra, ale to są też trochę nieco inne filmy. Pierwsza część Obcego to jest horror w realiach sci-fi, druga to bardziej film wojenny, ale też mimo wszystko mocno rozszerzył lore samego uniwersum (głównie korporacji Weyland-Yutani, bo w pierwszym filmie nawet nie jest wymieniona z nazwy, jedynie pojawia się przez moment na ekranie komputera podczas sekwencji startowej komputera Nostromo na początku filmu)

@
  • Odpowiedz
@Focalor:

Zdecydowanie, szczerze mówiąc nawet nie pamiętam co się działo w pierwszej części Zabójczej Broni, natomiast druga to miała mnóstwo momentów które bardzo dobrze kojarzę - dyplomaci handlujący narkotykami, zrzucenie willi z klifu przy użyciu pickupa (do czego potem nawiązano w GTA V), bomba na kiblu, końcowa scena na statku transportowym, pewnie jeszcze można by parę innych wymienić.


@Fennrir: a jako ciekawostka - screen z oryginalnego zakończenia, gdzie
enron - > @Focalor:
Zdecydowanie, szczerze mówiąc nawet nie pamiętam co się działo w ...

źródło: comment_1653509446UTyEOT0EFp9tVo2673FpVk.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Fennrir: Moim zdaniem jedynka była taka bardziej, nie wiem do końca jak to określić, mroczna? Dwójka miała te pamiętne sceny, o których wspomniałeś, ale tez była niezła równowaga między akcją a komedią.
  • Odpowiedz