Wpis z mikrobloga

@PrawdaPrawda: moim ulubionym cytatem z dziecinstwa jest: ucz sie arytmetyki, nie bedziesz nosil przeciez kalkulatora w kieszeni cale zycie xD

@Gorbo2004: wlasciwie nie rozumiem tego calego biznesu z burzeniem domow tutaj, mogli je zapakowac i wyslac na wschod xD

@ikimrdbeietocytynal: bo ta tabelka nie jest prywatna tylko publiczna, z gory okreslona dla architektow w Holandii. Cenie ludzi ktorzy chca wiedziec wiecej o swiecie tak jak doceniam Twoja ciekawosc.
  • Odpowiedz
@przepiorka tam były klitki od 18m2 dla tych którzy nie musieli nawet płacić za chatę. W takiej lokalizacji dobrej, na samym wjeździe w mostu! Poza tym w każdej chacie były azbest więc nie było już wyjścia. Lepiej ich przenieść do lepszego większego domu a to zabudować. Każdy będzie miał z tego korzyść.
  • Odpowiedz
@AugustinTarrou: otoz nie musisz. Wjezdzasz autem pod budynek ( ͡ ͜ʖ ͡)

Ale taka ciekawostka, wiesz, ze w Polsce tez zaczyna sie carshaming? Jest to proces, ktory juz od dawna ma miejsce w Europie. Wprowadzanie stref zakazu wjazdu dla starych aut, likwidowanie ulic i tworzenie deptakow, usuwanie miejsc parkingowych, buspassy. Rozejrzyj sie po swoim miescie, koniec komunikacji samochodowej moze byc blizej niz myslisz ( ͡°
  • Odpowiedz
@przepiorka mi chodzi o to że jakbys zrobiła taki projekt w PL to by Cie wyśmiali, bo ludzie są #!$%@?, a że zrobiłaś w Nl to jest spoko.
Dla mnie Ogunie akat jest w porządku.
  • Odpowiedz
@Fiodooor: ok, ale co dla Ciebie znaczy slowo "kurnik"? Co sprawia ze budynek jest "kurnikiem" Ze wszystkich osob ktore mi to napisaly tylko Ty sie odezwales ponownie, wiec chcialabym Cie pociagnac za jezyk :)
  • Odpowiedz
@przepiorka: hej, jak złapałaś pracę w NL?

czy pracujesz po 8h czy więcej?

moja żona ma JDG w PL, jest inz anchitektem, niestety jak pracowala u kogos to za 1) psi pieniadz 2) po 10, 12 godzin przed oddaniem projektu
teraz na JDG robi glownie wnetrza, niestety przy tym ma bardzo duzo pracy bo jest skrupulatna, a pieniadze niewielkie bo bierze ok 130 zl za m2. Jak sie to przeliczy na
  • Odpowiedz
@Konto6: to byl skomplikowany proces, ale nie uwazam, ze kazdy musi go przechodzic samodzielnie.
W Holandii pracuje sie 8 godzin, ale trzeba doliczyc dodatkowo pol nieodplatnej godziny na lunch w ciagu dnia. Wychodzi w np. od 8 do 16:30.

Wiem jak wyglada praca w Polsce. nie pracowalam w Holandii nigdy tak ciezko i tak niedoceniona jak tam.

Nie musze robic prywaty, wlasciwie to mi sie nawet nie oplaca. Moj etat wystarcza
  • Odpowiedz