Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#motocykle

Mirki, jak to jest z jazdą w deszczu? Bardzo zmienia się przyczepność opony? Mam takie oponki, tzw cutslicki, i wczoraj chwilę po rozpoczęciu opadów na zakręcie poczułem delikatny uślizg koła, na szczęście jakoś odzyskał przyczepność ale zimny pot na dupie się pojawił. Abs też zaczął wcześniej łapać. Sraciłem trochę pewności siebie podczas jazdy w deszczu, czy słusznie?
Kick_Ass - #motocykle 

Mirki, jak to jest z jazdą w deszczu? Bardzo zmienia się przy...

źródło: comment_1653475312s8t5r6vahqiLzXfkC5c00J.jpg

Pobierz
  • 20
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lepki: 11 sezon na moto więc coś niecoś wiem ale pierwszy raz poczułem uślizg koła i ani prędkość ani kąt zakrętu nie był jakoś wybitnie duży.
@PiotrFr: zgadza się, dokłądnie tak miałem wczoraj, okolice Katowic, dopiero co spadł deszcz a kurz był na drodze, lekki uślizg koła przy wyjeździe z ronda... ʕʔ
@Kick_Ass: słusznie. Przyczepność spada. To, że sam mokry asfalt jest przyczepny, to jest fakt. Pod warunkiem, że go wyszorujesz szczotą, odtłuścisz, itd. Asfalt drogowy zawsze jest brudny. Nawet po dużym deszczu nie musi być na tyle czysty, żeby twierdzić, że przyczepność jest dobra (polej konewką talerz po zjedzeniu spagetti i sprawdź czy jest czysty i przyczepny). Po prostu jedź wolniej. Zawsze zostawiaj sobie więcej miejsca, żeby mieć czas na wolniejsze hamowanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: Unikałem deszczu jak ognia do czasu aż mnie nie zaskoczył. Jedzie się normalnie, trochę trzeba zwolnić i mniej składać motocykl i uważać przy zatrzymywaniu, asfalt mega śliski o glebe przy podpórce nie trudno
@Kick_Ass: nie. Tzn zdarza się jak mocno dowalisz do pieca ale jak lekko ślizgnie to nie powinno sięnic stać. Trening enduro fajnie tutaj pomaga bo już masz obycie z uślizgami i nie panikujesz

edit: tak samo z przejazdem przez dziury i inne niespodzianki nawierzchni
@Kick_Ass: na suchym asfalcie każda opona nawet ta 15 letnia jest w miarę. Czy opona jest dobra okazuje się dopiero na mokrym asfalcie. Kolego każda opona gorzej chwyta na mokrym ae przy normalnej jeździe nie powinno być różnic.
Wał tego chińczyka i wstaw coś lepszego markowego.
@Kick_Ass: Tego typu opony generalnie nie są najszczęśliwsze na asfalcie.
Jak zaczyna padać, zajeżdża się na kawę, żeby deszcz miał szansę spłukać z nawierzchni syf, nie żadne ropy, oleje i inne #!$%@? z komentarzy wyżej, tylko przede wszystkim wszelakie pyłki i kurz, które są na, bądź unoszą się nad drogą i spadają na nią z deszczem, tudzież mieszając się z wodą, tworzą delikatną warstewkę #!$%@? śliskiego błotka i to musi sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gruby_Wujo: już drugi raz na dwie jazdy w deszczu to odczułem, ostatnio mi uciekło koło na rondzie, poszedłem jak żużlowiec bokiem z 5m. Jakie opony założyłeś?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kick_Ass: wyżej pisałem że gum nie zmieniał bo nie jeżdżę :)
Cierpię z powodu kolana bo załatwiłem przy koszeniu trawy i teraz na Rometa nie wsiądę bo za wysoko a nie chce dojechać kolana do końca.
Więc gumy fabryczne. Ale na mokrym czuć że mogłyby być lepsze