Wpis z mikrobloga

Powoli padają kolejne (po personal trajnerach) niepotrzebne biznesy, jak psi fryzjerzy czy kocie spa.
Czekamy na upadłości następnych zbędnych biznesów które są naroślą na tkance gospodarczo-społecznej czyli pośredników nieruchomości, ekspertów social media czy instagramowych influencerów.
Ci ostatni to i tak już raczej zaczynają przypominać akwizytorów tylko z dostępem do internetu
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
mookie - Powoli padają kolejne (po personal trajnerach) niepotrzebne biznesy, jak psi...

źródło: comment_1653473119OLlBwpZBFwcIIkH8DHWEgh.jpg

Pobierz
  • 153
  • Odpowiedz
czyli kiedyś to były czasy a teraz nie ma czasów XD To o czym piszesz to wyłącznie efekt rozwoju cywilizacyjnego, nie taniego pieniądza. Ludzie chcą podnosić swój poziom życia w kazdym aspekcie, nieważne czy to wygląd, zawartość talerza czy też poziom zadbania zwierzęcia.


@Warrior_97: no to masz zajebisty poziom życia w Polsce xD wprawdzie mieszkania towar luksusowy, ale przynajmniej fryzjer dla pudło jest
  • Odpowiedz
@mookie: z szewcem chodzi o to, że ostatnio Morawiecki na jakiejś konferencji mówił, że szewc to jest dopiero dobry zawód bo taki szewc pomaga ludziom. Nie to co "informatycy" którzy nic nie pomagają społeczeństwu i tylko koszą dużo kasy xd

Oczywiście został wyśmiany.
Kraj bez szewców przetrwa. Bez ludzi z branży IT już nie ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@enceppence: > a jaki jest Twój potrzebny wszystkim zawód?

Pisalem już, chciałbym by było np. więcej pielęgniarek by chorzy ludzie mieli godziwą opiekę trafiając do szpitala, bo kto miał nieszczęście tam być ten się w cyrku nie śmieje. Na pewno inżynierzy są potrzebni bo bez tego nie ma co marzyć o lepszym przemyśle opartym o technologie. Potrzebne są także zawody jak hydraulicy, elektrycy, stolarze - ogólnie wszystkie te gdzie liczy się
  • Odpowiedz
Czekamy na upadłości następnych zbędnych biznesów które są naroślą na tkance gospodarczo-społecznej


@mookie: bo ma zostać tylko rolnik, robotnik i inteligent (na państwowym etacie), żeby sojusz robotniczo-chłopski miał się dobrze? Mały zawistny polaczek.

Choć trochę w tym prawdy jest, bo to sa pomysły z typu nie mam pomysłu na biznes, ale mam pomysł, żeby dostać dofinansowanie i w mojej rodzinnej gminie jak są konkursy to wygrał właśnie raz psi fryzjer, a
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@FrasierCrane:

bo ma zostać tylko rolnik, robotnik i inteligent (na państwowym etacie), żeby sojusz robotniczo-chłopski miał się dobrze? Mały zawistny polaczek.

Choć trochę w tym prawdy jest, bo to sa pomysły z typu nie mam pomysłu na biznes, ale mam pomysł, żeby dostać dofinansowanie i w mojej rodzinnej gminie jak są konkursy to wygrał właśnie raz psi fryzjer, a w kolejnym roku sala zabaw z piłeczkami ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@Warrior_97:. Im mniej zarobkow tym wiekszy procentowo kredyt, po korek.

@Bolololo00: Sensowne mieszkania w danym mieście kosztują wbrew pozorom podobne pieniądze(500k w tych większych), więc wszyscy młodzi mniej więcej tyle samo potrzebują kredytu. Nic więc dziwnego że u gorzej zarabiających te same raty to większy % budżetu.
  • Odpowiedz
Sensowne mieszkania w


@Cierniostwor: tzn, ze ich nie stac na sensowne, jezeli musza brac kredyt pod korek. tylko takie np do remontu na spokojnie itd. no ale oni maja wymagania. musi byc tip top i wyposazenie tez :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mookie: Znajoma tydzień temu zamknęła kwiaciarnie która była z 15 lat. Zus, czynsz, prąd firmowy, ceny zakupu roślin były już za duże, nie do utrzymania. Jedyna hurtownia napoi w mieście też się zamknęła, ludzie już nie mają pieniędzy na nic. Colka, kwiatek to towar luksusowy

@Kroledyp: no bardzo dziwne bo widzę mnóstwo aut ja drogach a paliwo nie jest za darmo. Ciekawe jest to co piszesz
  • Odpowiedz
: tzn, ze ich nie stac na sensowne. tylko takie np do remontu na spokojnie itd. no ale oni maja wymagania. musi byc tip top i wyposazenie tez :)


@Bolololo00: Mieszkania do remontu wcale nie są jakieś w opór tańsze, tylko mniej więcej o tyle ile trzeba wydać na ten remont.
Tip top? Nawet inwestycje pic real wyprzedają się na pniu, a w wyposażeniu króluje Ikea.
Jedyny ratunek to praca zdalna
Cierniostwor - > : tzn, ze ich nie stac na sensowne. tylko takie np do remontu na spo...

źródło: comment_1653493983swNGw2fOLBx5JRd1yWVuOr.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mookie: kurua poszliby łopato pomahać za 15 na rękę za godzinę toby zobaczyli co znaczy praca, hehe.

Chyba że to b8, to całkiem dobry XD

Ale pewnie, jak go na vicopo.es bywa, to sfrustrowany buldupy jakiegoś spierdoxa przegrywa.
  • Odpowiedz
@mookie: nie wiem gdzie zacząć. Jestem już starym rykiem, ale po swojej firmie widzę ze marketing robi się praktycznie wyłącznie przez social media, wiec właśnie ci specjaliści są na topie i to raczej klasyczni klasyczne drukarnie firmy marchandisingowe wcześniej upadną niż specjaliści od SM. Co to kocich spa i psich fryzjerów, to są to biznesy jak każde inne. Widocznie masz mentalność Janusza z PRL, który uważa ze prawdziwy zawód to rolnik
  • Odpowiedz
@mookie: to jest stan polskiej gospodarki. zadnych firm, zadnych technologii, tylko uslugi z telewizora na kredyt. Bardzo szanuje takie sklepy dla psow i zwierzat, barberow i inne, ale to sa uslugi przeznaczone dla zamoznych ludzi, a takich w Polsce nie ma. To, ze ktos wzial na nich kredyt i im dal 500zl, nie oznacza ze takiego biedaka stac na takie uslugi,


@milvanb: Czekaj, czy twoją tezą jest „ludzi w Polsce
  • Odpowiedz