Wpis z mikrobloga

Powoli padają kolejne (po personal trajnerach) niepotrzebne biznesy, jak psi fryzjerzy czy kocie spa.
Czekamy na upadłości następnych zbędnych biznesów które są naroślą na tkance gospodarczo-społecznej czyli pośredników nieruchomości, ekspertów social media czy instagramowych influencerów.
Ci ostatni to i tak już raczej zaczynają przypominać akwizytorów tylko z dostępem do internetu
( ͡° ͜ʖ ͡°)

#nieruchomosci
Pobierz mookie - Powoli padają kolejne (po personal trajnerach) niepotrzebne biznesy, jak psi...
źródło: comment_1653473119OLlBwpZBFwcIIkH8DHWEgh.jpg
  • 153
@milvanb: Nie no, bardzo chciałbym tu konstruktywnie dyskutować, ale gdzie lekarz zarabia 20 zł za godzinę? Początkujący internista w Pcimiu dolnym? Przecież specjaliści nawet w NFZ koszą zajebisty hajs, a ci, którzy idą we własne przychodnie/ ogólnie gałąź prywatną to stawiają sobie po 2 domy i ustawiają w życiu nawet swoje wnuki. Właściciel popularnego salonu fryzjerskiego, z wieloletnią renomą, MOŻE zbliżyć się do zarobków chirurga w prywatnej klinice. W innych przypadkach
@Warrior_97: Porozumienie proponuje więc, aby rezydent, czyli lekarz w trakcie specjalizacji przez pierwsze dwa lata ma zarabiać 7 304 zł zamiast 6 738 zł (wzrost współczynnika z 1,19 do 1,29), a potem 8 210 zł. Lekarz bez specjalizacji miałby zarabiać 7078 zł zamiast 6738 zł (wzrost współczynnika z 1,19 do 1,25)

Wychodzi koło trzech dych netto.
I to już mówimy o rezydencie, który zbliża się do 30 lat na karku.
@lgbt:

Mam nadzieje, że pozamykają siłownie i wrócą czasy, gdy można było ćwiczyć łapy podczas przekopywania pola.

Po co innowacyjność skoro wungiel można kopać kilofem, pole orać ręcznie łopatą, a zwierzęta to są #!$%@? do jedzenia, a nie darmozjady jedzą tylko pasze i srają


To już prawo popytu i podaży zadecyduje. Wystarczyło podnieść koszy pieniądza by psi fryzjerzy zaczeli upadać, więc mamy czysto rynkowe "sprawdzam". Jeśli siłki zaczną padać to także
@Deska_o0:

oczywiście nie jesteś hipokrytą i pracujesz na produkcji? czy dotyczy to tylko osób które pracują w branżach których usługi są poza twoim budżetem?


Tak, z dobroci mojej branży korzystasz na codzień. Stać mnie by korzystać z tych usług, jednak uważam że skoro padają to ludzie widocznie uznali je za niepotrzebne. Prowadząc biznes musisz się z tym liczyć, że może przestać być oplacalny jeśli się nie dostosujesz.
@justypl:

ojejku, to idź pracować na produkcji i przestań szukać problemów tam gdzie ich nie ma.


Nie szukam problemów, cieszę się że one się same rozwiązują, ubolewam zaś tylko nad tym że się nawarstwiły przez utrzymywanie polityki taniego pieniądza.
Tak, z dobroci mojej branży korzystasz na codzień.


@mookie: nie, nie korzystam z żadnego produktu który produkuje firma która cię zatrudnia

Stać mnie by korzystać z tych usług, jednak uważam że skoro padają to ludzie widocznie uznali je za niepotrzebne.


@mookie: można odnieść odwrotne wrażenie biorąc pod uwagę fakt że cieszy cię czyjeś bankructwo i z taką chęcią zaglądasz ludziom w portfele
@mookie: infuencerzy są drażniący. Ale co złego w zwierzęcym spa?
ja akurat kotu podcinam sama pazury, bo prędzej da to zrobić mnie na raty niż nawet weterynarzowi. A ma futerko od dołu co utrudnia proces

Ale jak ktos sobie nie radzi to czemu by nie?
a tymczasem w żabce ciągle wisi ogłoszenie że szukają sprzedawcy i w promieniu 2 kilometrów nie ma żadnej piekarni, w szpitalu na 1 oddziale są 2 pielęgniarki, hydraulika musisz sprowadzać z sąsiedniego miasta.


@mookie: mordo, nic prostszego, zatrudniaj się w żabce i dyktuj warunki płacowe, zostań pielęgniarką i zarabiaj krocie, ucz się na hydraulika i gol frajerów z kasy. W czym widzisz problem?

Poza tym, że "padają" biznesy typu psi fryzjer
ekspertów social media czy instagramowych influencerów.


@mookie: to powiedz od razu, że chcesz się pozbyć wszelkiego rodzaju reklam i publicznych ofert xD

chyba, że te w telewizji lub gazecie są dobre, a reklamy na instagramie są złe
@malinq:

to powiedz od razu, że chcesz się pozbyć wszelkiego rodzaju reklam i publicznych ofert xD

chyba, że te w telewizji lub gazecie są dobre, a reklamy na instagramie są złe


Reklama to dźwignia handlu, nie mówię że nie jest potrzebna, natomiast przerośnięty konsumpcjonizm "rzeczy zbędnych" zbyt mocno wypromową tą branżę.