Wpis z mikrobloga

Andresito Elaborada
Mniej znana yerba w Polsce, a jak dla mnie argentyńska topka, lepsza niż Cruz de Malta i kilka innych popularnych marek. Klasyczny, czysty smak, bez kwaskowych nut. Intensywności i goryczy na pewno nie ma takiej jak w przypadku Pargwaju, ale w końcu nie od tego są yerby z Argentyny. W porównaniu do lubianej Rosamonte, brak dymnych nut, ale o wiele wolniejsze wypłukiwanie się smaku.
#yerbamate #yerbamatewykopclub
Przemosz64 - Andresito Elaborada
Mniej znana yerba w Polsce, a jak dla mnie argentyń...

źródło: comment_16534708444C3UXYHCzbT36dowRPqB7W.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Przemosz64: ostatnio kupiłem i zacząłem kosztować yerbe za namową innych o jej nieziemskich mocach, o dziwo na mnie nie działa, nie daje nic, zero Energi, a podobno pobudza, pytanie za 100 pkt do eksperta: dlaczego? Kawa już coś daje, a yerba nic :(
  • Odpowiedz
@ChairChandler: Jak pytanie do eksperta, to trzeba poczekać aż jakiś przyjdzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A co do pobudzenia, to zależy od wielu różnych czynników - jaka yerbą pijesz, czy na ciepło czy na zimno, no i ważne też, ile tych kaw piłeś dotychczas- bo jeśli jakieś grube ilości, to chyba tylko detoks od kofeiny na jakiś czas pomoże.
  • Odpowiedz
@Przemosz64: Dokładnie tak, jak powiedział @Przemosz64: Pytanie w jaki sposób parzysz, jakie ilosci i jaki susz. Druga sprawa jest taka, że przy Yerbie pobudzenie jest mocne, ale też harmonijne, w przeciwieństwie do kawy, która pobudza mocno od razu, ale potem prowadzi do spadku.

Yerba nie da Ci takiego punktowego kopa, tylko łagodniej wchodzi i utrzymuje się optymalne poobudzenie bardzo długo.

Daj znać co siorbałeś i w jaki sposób parzyłeś to
  • Odpowiedz