Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
#linux czemu nie używać Red Hat Enterprise Linux na zwykłym prywatnym komputerze? Skąd taki brak popularności? Sam niedawno dopiero się dowiedziałem, ale czy powszechną (nie) wiedzą jest to, że to płatny system? Bo do użytku niekomercyjnego przez jednego użytkownika jest w pełni legalny za darmoszkę
  • 5
  • Odpowiedz
@masterbait: Co do braku popularności, to strzelam, że większość ludzi z tego środowiska lubi najnowsze zabawki, nie ceni sobie 10 lat wsparcia ze strony korpo/małej firmy/społeczności/etc. i ma negatywny stosunek do czegoś, co "firma zrobiła, bo na pewno dla zysku".

Ja tam nie mam problemu, żeby na jednym laptopie używać repliki RHEL i cieszę się, że do 2029 roku mogę aktualizować i nie wywali mi wsparcia dla dźwięku w videograbberze dla
  • Odpowiedz
@masterbait: RHEL nigdy nie był przeznaczony do użytku desktopowego. Desktop na Linuksie jest w ciągłej fazie rozwoju i zamrażanie paczek nie ma sensu. Bo co z tego, że dostajemy stabilność wydania, skoro ta stabilność jest stabilna tylko z nazwy i obarczona różnymi błędami i niedoróbkami poprawionymi w kolejnych wydaniach.
No i najważniejsze: stary stabilny kernel LTS nie obsłuży najnowszego sprzętu desktopowego. O braku ułatwień różnych rzeczy dot. konfiguracji desktopu w ogólnie
  • Odpowiedz