Wpis z mikrobloga

Chcę zrobić z #iphone 5s nawigacje na #rower i w związku z tym szukam jakiejś aplikacji na #ios najlepiej darmowej albo nie za miliony monet, która pozwoli mi na ściągnięcie map offline i korzystanie z nich na tym artefakcie przeszłości jakim jest tak stary iphone. Próbowałem kilku ale póki co najlepsze okazały się OsmAnd i mapy google. OsmAnd momentami działa tragicznie ale ma fajne możliwości konfiguracji trasy. W mapach google z kolei mapy offline działają tylko dla samochodów, jak chce trasę rowerową to potrzebuje dostępu do internetu i trochę to upierdliwe że muszę udostępniać wifi z drugiego telefonu (w 5s nie mam karty sim).
Ewentualnie wchodzi w grę jakiś #prepaid z samym internetem, którego doładuje za 50zł i będę miał np. rok ważne konto, ale wolałbym apke, która będzie dobrze chodzić na ios 12.5.5.
Biorę po 200zł od każdej drużyny i słucham państwa.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Biorę po 200zł od każdej drużyny i słucham państwa.


@Forrestpl: nawigacja na iphone 5s ? to się nie uda - bo część aplikacji może nie zadziałać z racji starej wersji IOS / (albo będzie działać mega mega słabo z racji słabego procka / małej ilości pamięci) .

A kwestię baterii pominę całkiem.
  • Odpowiedz
  • 0
@Talarkowy: Bateria to najmniejszy problem, na dłuższe trasy i tak powerbanka wożę. Zreszta teraz wymiana baterii w 5s to maks 150zl. No wlasnie ten procesor to chyba najsłabsze ogniwo bo OsmAnd raz działa a raz nawet nie może wyliczyć trasy... Muszę coś wymyślić bo na moje 2,5-3k km rocznie trochę szkoda mi 1,5 klocka wydawać na wahoo, może się skusze na mio cyclo 610 choć wolałbym wykorzystać to co mam
  • Odpowiedz
  • 0
@Lordon: Pewnie lepiej, ale se nie mam a 5s leży w szafce ;)
@beastofmisery: no może, przemyśle choć zazwyczaj wolę takie sprzęty kupować nowe bo to zawsze loteria, raz się kupi dobrze a raz można się nadziać a gwarancji nikt nie da
@dzana: Mapy.cz działają i to całkiem żwawo na 5s więc chyba zostanę póki co przy tym. Fajna też jest opcja wycieczki gdzie wyrysowuje dowolną
  • Odpowiedz