Wpis z mikrobloga

tenet moi zdaniem zasługuje na wyższe miejsce


@Castellano: tak średnio bym powiedział, motywy przewodnie z takiego interstellara i incepcji były ciekawe i na ogół dobrze zrealizowane. W Tenecie motyw jest kompletnie rozklejony pod względem spójności, paradoksalny logicznie i jedyne co wprowadza to chaos którego nie da się zrozumieć - bo logicznie po prostu fundamentalnie, z natury nie ma sensu a do tego jest niespójnie zrealizowany. Nie wiem co mu z tym
  • Odpowiedz
@Castellano: Osobiście bardzo mi się Tenet podobał, natomiast Incepcja to taka upośledzona kalka Papriki, że Nolan powinien siedzieć w pierdlu. Batmany to generyczny chlew, który ciągnie na swoich barkach gra aktorska Ledgera. W sumie bardzo mierny reżyser, którego szanuję wyłącznie za Prestiż i Interstellar.
  • Odpowiedz
@Castellano wszyscy jadą po Dunkierce a mi się bardzo podobała. Oglądałem w kinie i oprawa audiowizualna miażdżyła, zwłaszcza ten słynne shepard effect budujący napięcie. Fabuła też bardzo ciekawie rozpisana z podziałem na trzy linie czasowe. Dla mnie to 7.8 zasłużone
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Castellano:
1. Prestiż
2. batman begins
3. Memento
4. Incepcja (za pomysł)

Reszta filmów to potykanie sie Nolana o własne nogi. Nic ciekawego ani dobrego.
  • Odpowiedz
co w motywie Tenetu jest rozklejonego i paradoksalnego?


@omikkk: pomijając że sama koncepcja odwróconej strzałki czasu fundamentalnie, fizycznie prowadzi do załamania jakiejkolwiek użytecznej intuicji i do oczywistych paradoksów, to jeszcze Tenet nie trzyma się nawet własnej logiki w tych już kruchych (czy wręcz nieistniejących) ramach. Tutaj bardziej szczegółowo na ten temat:

https://www.youtube.com/watch?v=t23ZEKqGHzs
https://www.youtube.com/watch?v=tNH_jMXkq0I
  • Odpowiedz
@LebronAntetokounmpo: Wątpię, to było takie fajne tech demo. Fabuła była średnia sama w sobie a w połączeniu z średnimi postaciami (chociaż aktorzy robią co mogą) tworzy dziwny mix. Do tego mam wrażenie że to film nad którym im więcej myślie tym mniej mi się podoba.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mlody221: 90% widzów to właśnie ludzie którzy uwielbiają takie pseudo intelektualizmy by poczuć się lepiej xD nie ważne że nie ma sensu i większość konceptów jest z dupy a całość naiwna bardziej niz bajki dla dzieci

Wiadomo, 90% ludzi nie może się mylić! ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Castellano: Nolan średnio potrafi w budowę bohaterów i relacji między nimi. Prawie każdy z tych filmów byłby dużo lepszy gdyby lepiej rozwinąć motywację bohaterów - szczególnie Tennet w którym motywacja złola była bardzo słabo wyjaśniona.

Stąd też dlatego tak dobry jest Mroczny Rycerz - motywacji i postaci Jokera nie trzeba było budować "od nowa" tylko wziąć Jokera z komiksów/poprzedniego filmu i zrobić twist.

I dlatego też tak zajebista jest Dunkierka -
  • Odpowiedz