Wpis z mikrobloga

Ktoś jeździ w bluzie motocyklowej?

W związku z powiększeniem się po zimie mojego bebzona poważnie zaczynam zastanawiać się nad kupnem bluzy motocyklowej. Cóż , starość. Takiej lepszej, aramidowej, z ochraniaczami - jakiś alpinestar czy innego dainesa.
Po cholerę mi te sztywne kurtki?
Skóra? Zapoce się w niej. Nie sprawdza się na co dzień.
Tekstyl? Teraz z powodzeniem używałem meshówki od shimy bo była fajna i tania, tania więc fajna ale niestety przestałem być slim jak krój mojej wspanialej bajeranckiej kurteczki.
Zreszta to nawet nie ma porównania do bluzy która napewno będzie wygodna i zawsze przyfituje do jeansów, krótkich butów - mojego około miejskiego stylu. Na jesień to sobie termę narciarska założę i będę miał wywalone jajo. Tosz te bluzy to maja najlepsze ochraniacze, mamy XXI wiek.
Ktoś rzuci ze nie będzie tanio (prawie tysiak za bluzę) ale w sumie ile kosztuje taka naprawdę porządna kurtka motocyklowa? Ze 2 kafle? No chyba że ktoś za takie uważa produkty adrenaline, shimy i course - jak ten sławny plecak za 49,99 z xlmoto który jest super szmelcem bo tez go kupiłem, czy polskie rękawice szyte w Bangladeszu co każda para na wieszaku to innych rozmiarów.

#motocykle
PancakeV - Ktoś jeździ w bluzie motocyklowej?

W związku z powiększeniem się po zim...

źródło: comment_1653351727ViHR05cpPIFxAzIaBCqqrC.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
@PancakeV: Astars którego wrzuciłeś na focie, to bardziej taki softshell niż bluza. Akurat jestem w trakcie zakupu takiej kurtki do pyrania na co dzień. Mierzyłem też bluzy i m.in. tą alpinę...fajne to, i nie fajne. Fajne bo lekkie i uniwersalne, nie fajne, bo jest po prostu dosyć luźne, nawet jak na tekstyl i tam każdy ochraniacz żyje swoim życiem.
Dzisiaj jadę odebrać Rebelhorna Impalę, skóra, bardzo lekka, mięciutka, mega wygodna, bardzo
  • Odpowiedz
@PancakeV: ja śmigam w skórzanym kombinezonie na co dzień. Po prostu mam w plecaku ciuchy na zmianę. Rano się nie spocisz a po powrocie do domu bierzesz prysznic i tyle. Bardzo dobrze się sprawdza takie rozwiązanie, bardzo polecam.
  • Odpowiedz
@PancakeV: dyskusja bez sensu, bo zrobisz co będziesz chciał i nic nam do tego, ale skoro zadajesz pytania, to proszę:

Po cholerę mi te sztywne kurtki?


@PancakeV: są bezpieczniejsze niż bluzy. Aramid się zetrze łatwiej niż skóra, dodatkowo ochraniacze są tam, gdzie powinny być, a w bluzie tam gdzie akurat się ułożą

Skóra? Zapoce się w niej. Nie sprawdza się na co dzień.


@PancakeV: u mnie się sprawdza, mam
  • Odpowiedz
@PancakeV: W stanach, we Włoszech, w Hiszpanii, ludzie jeżdżą na zdrapkę i nikomu nic do tego, u nas zaraz wielki hejt, twoje zdrowie twoja sprawa, ale może na próbę czy ci się to sprawdzi kup sobie najpierw bluzę z xlmoto, tez ma aramid + o ile dobrze Kojarzę ma miejsce na dodatkowy ochraniacz
  • Odpowiedz
@Glenroy: Dzięki ta opinia dużo mi dała. Właśnie wyszedłem ze sklepu, faktycznie specyficzny to produkt ni to kurteczka ni to bluza coś jak produkt z 4F czy Decathlonu na wietrzne spacery tylko że motocyklowy.
@mchmjszk: Tylko Polacy chyba tak spinają dupe o ubior ciekawe dlaczego chyba jakiś kompleks
@MisPalkis: A widzisz jednak kupiłem kurteczkę tylko trzeba było poszukać coś lepszego
@Argonzz: Ja tam latam w meshu i się
PancakeV - @Glenroy: Dzięki ta opinia dużo mi dała. Właśnie wyszedłem ze sklepu, fakt...

źródło: comment_1653423353koCWCI3WAkNrUbsNzTlPe2.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz