Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś mi doradzi. Jakiego psychologa wybrać, z jakiego nurtu? Chciałabym przepracować swoje dzieciństwo, schematy reagowania na różne zdarzenia i nauczyć się nowych schematów. Jestem z toksycznego domu i chce się nauczyć swoich reakcji na różne rzeczy oraz zmienić te które mi nie pasują. #psychologia #psychoterapia
  • 9
  • Odpowiedz
@manjobanjo: Ja polecam trapię schematów Jeffreya Younga.
Nurt jest mniej istotny niż to z kim będziesz pracować. Wybieramy specjalistę z certyfikatem danej szkoły i pracującego w superwizji (pod nadzorem starszego terapeuty). Najważniejsze, aby to była osoba przy której będziesz się dobrze i swobodnie czuć i z którą będziesz chciała pracować (czasami to może być i kilka lat).
Nie oczekuj też, że pierwszy terapeuta to będzie ten właściwy, ja zmieniałem terapeutę trzy
  • Odpowiedz
wmówić mi, że to chłop mnie na siłę wysyła na terapie


@manjobanjo: a to twój niebieski dał ci jakieś ultimatum, że masz iść na terapię?

Jak poczułaś, że to nie to - to znaczy, że to nie to i tyle. Szukaj dalej.
  • Odpowiedz
@Tryt_on: niee, tylko powiedziałam że przyszłam bo w związku mi się nie układa a widzę że dużo kłótni jest z powodu jakichś moich braków, typu uważania że jak mówi kocham to klamie bo matka raz mówiła że mnie kocha a innym razem wyzywała. Ogółem niebieski powiedział, że mi się przyda bo bez terapii będzie mi ciężko, w sensie przeszłość często do mnie wraca
  • Odpowiedz