Wpis z mikrobloga

@Jestem_Tutaj: no jak carbon dla ciebie, to tylko nfs z 2006r, to nie dziwię się reakcji.
nie martw się, to naturalna reakcja obronna w przypadku nieznanego, że wzbudza to w tobie strach i niechęć... :'(
  • Odpowiedz
@PanKracy582: ale ja nie szukam aprobaty, dla mnie Mirko to fajny sposób na dokumentowanie prac nad autem.
Nikt mi tego nie musi plusowac ani tym bardziej tracic czas na komentowanie tego gówna ( ʖ̯)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@McBreed:
Status się zmieni jak Poczta otrzyma stosowne zezwolenie oraz kwoty które ma pobrać od urzędu celno-skarbowego. Możesz też dostać pismo o konieczności złożenia w placówce upoważnienie dla Poczty Polskiej do dokonania odprawy celnej (jak wartość towaru przekracza 150 euro).
  • Odpowiedz
@pcela: ostatnio już dawałem upoważnienie, więc to załatwione.
Z dyfuzorem było tak, że dostałem list, ale tracking informował o zatrzymaniu przez celników itp.
A tutaj nic, wcześniej wysyłane EMS z Chin a teraz z Holandii priorytetowa paczka.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@McBreed:
Czyli to Paczka Pocztowa, wg oznaczeń UPU.
I jeszcze jedno, to przesyłka wysłana z Holandii, czy tylko tranzyt przez Holandię?
  • Odpowiedz
@pcela: tranzyt przez postnl, wysłane z Chin.
W przypadku dyfuzora przy zakupie obniżyło mi kwotę końcowa o rzekomy VAT, który był i tak większy niż planowe 23%, a tutaj nic.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@McBreed:
Zobacz czy tu znajdzie tą paczkę. Oni zajmują się tranzytem przesyłek z Azji m.in. dla PostNL.
Tranzyt jest jak paczka podróżuje na jednej etykiecie i jednym numerze przez kraj pośredni.
https://track.4px.com
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@McBreed:
Czyli pewnie Chińczyk wysłał do swojego pośrednika, a ten nakleił nową etykietę i nadal ponownie w Holandii. Wtedy ty nie zapłacisz VAT-u i cła, bo to pośrednik w Holandii jest za to odpowiedzialny.
Niestety to paczka pocztowa, czyli przesyłka bez gwarancji terminu doręczenia. Do tego formalnie nadana w Holandii, więc jeszcze celnicy ją sprawdzą (nie będzie tego w śledzeniu) czy czasem zioła nie przewozisz.
  • Odpowiedz