Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
hej mirki ze #stolarstwo #majsterkowanie #budujzwykopem kupował ktoś może strugarko-grubosciowke i może polecić coś do 2k? mam dużo desek z budowy (cześć użyta raz na strop, minimalne ślady betonu - do zdjęcia szczotka drucianą) które chciałbym użyć jako podłogę na strychu.

plan jest taki żeby przelecieć je na wyrównywarce, zrobić jedna grubość na grubosciowce i frezem gornowrzecionowym zaokrąglic lekko krawędzie, potem impregnacja

z góry dzieki :)
  • 12
  • Odpowiedz
@wujekwitek do 2k sam syf a noże z plasteliny. Droższe to szkoda na ten beton. Noże w moment się rozsypią. Szczotka druciana to za mało... Lekki piasek potrafi szybko stępić nawet markowe noże.
  • Odpowiedz
@wujekwitek na takie rzeczy lepszą szlifierka szerokotaśmowa jak ktoś się oczywiście zgodzi na taką usługę na brudnym drewnie. Ale to i tak prędzej niż na grubościówce bo ryzykujesz tylko papier a nie noże i blaty.
  • Odpowiedz
@wujekwitek: jak już chcesz to kup używkę dyma8. Ale najpierw dobrze wyczyść czołgiem i wydmuchaj sprężarka. Jak masz czas i nie musi być na tip top to ogarniesz Strugiem elektrycznym i czołgiem czyli szlifierka tasmowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@01101010_01100001: narazie rozpoznaje temat, moje doświadczenia w pracy z drewnem to kilka konstrukcji typu altana, huśtawka i płot ze sztachet z olchy ʕʔ tak naprawdę kwestia tego żeby dało się po tych calowkach potem łazić na strychu bez konieczności zakładania butów bo drzazgi na wierzchu, pewnie skończę na przejechaniu czołgiem tak jak radzą mircy wyżej i impregnacji
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wujekwitek: w tym budżecie jedynie grubościówka dewalt choć trochę musisz dołożyć. Niestety ale rozczaruje cie. Taka deska nie jest wystarczajaco sucha by nadawała się na gotowa pgodloge. Po drugie deska najlepiej żeby miała pióro wspust., czyli musisz dokupić minimum frezarkę dolnowrzecionowa
  • Odpowiedz
@wujekwitek: ja u siebie w garażu użytkuje grubosciowko wyrowniarke z Einhella precyzji tam nie uzyskasz ale swoje zrobi noże w Castoramie za 40zl dokupisz to na luzie ta podłogę ogarniesz później na olx za parę stówek mniej i po problemie. W tych pieniądzach polecam szczerze.
  • Odpowiedz