Wpis z mikrobloga

Dla mnie to jakaś abstrakcja, że ktoś może się w kimś odkochać ot tak i uparcie twierdzić, że już nic do ciebie nie czuje, chociaż byliście w związku przez kilka lat, macie mnóstwo wspólnych chwil, znacie swoje rodziny. Rozumiem, gdy już na początku nie macie się ku sobie albo mija moment zauroczenia i nagle okazuje się, że to nie to bo zaczynacie się kłócić ale nie potrafię pojąć, jak można dojść do takich wniosków po kilku latach. Chyba jakoś inaczej pojmuje tą całą miłość i mam niskie wymagania. Czuję się jakby mi ktoś #!$%@?ł w brzuch bo non stop boli mnie żołądek ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#zwiazki #rozstanie #przegryw #przemyslenia #gownowpis
  • 12
  • Odpowiedz
@muchatse: zauroczenie średnio trwa 1,5 roku, chyba max 2 lata, po tym czasie albo rozwija się w coś więcej albo zaczyna się psuć bo nagle przeszkadzaja nam rzeczy które wcześniej nasz mózg ignorował, bo był pod wpływem chemii zauroczenia.

ewentualnie związek był zaniedbywany przez przynajmniej jedna osobę i stopniowo, powoli się rozpadał, to czasem długi proces i nie zawsze widoczny.

w moim ostatnio związku gromadziły się przykre sytuacje. stopniowo przez 2
  • Odpowiedz
@muchatse: może tego nie czuje a jedynie tak gada. może dalej Cię kocha ale doszła do wniosku że po prostu do siebie nie pasujecie. Ma kogoś innego na boku a nie chciała przyznać lub po prostu ty posiadasz jakieś cechy których ona nie lubi, bądź Wasze plany życiowe się nie pokrywają. Różnie może być. Obstawiam że uczucie jest a tak powiedziała tylko dlatego abyś sobie odpuścił
  • Odpowiedz
@muchatse Kobiety prawie nigdy nie zrywają pod impulsem chwili, partner może tego nie dostrzec ale taką decyzję poprzeda wielotygodniowy okres rozważań, ważenia plusów i minusów relacji.

Inny facet na horyzoncie jest katalizatorem decyzji.
  • Odpowiedz
@promyczek_94: no tak ale chociaż masz argumenty, które udało ci się znaleźć i jest to podstawa do zakończenia związku lub chociaż próby popracowania nad tym. Jednocześnie to chyba nie oznacza, że nagle przestałaś do kogoś żywić uczucia
  • Odpowiedz
@muchatse: myślę że skoro ona nie miała żadnych argumentów to znaczy że albo boi się powiedzieć Ci prawdę albo nigdy nie udało jej się w Tobie zakochać (była zauroczona a potem zmieniło się to w przyzwyczajenie zamiast miłości)
  • Odpowiedz
@muchatse: po prostu było wygodnie do czasu :) nie można odkochać się od tak, po prostu nigdy Cię prawdziwie nie kochała. Związek to praca, jeśli by Cię kochała to byście pracowali razem nad tym co przeszkadza, tak działa relacja. Rodzina? Wspólne chwile? To tylko przeszłość pod ułożony scenariusz, widocznie lecz bolesne- nie byłeś Tym, związek na przeczekanie
  • Odpowiedz
  • 0
@muchatse da się i nie ma co się przejmować, tego typu rzeczy mogą popchnąć Cię do przodu jako człowieka, zauważasz też swoje wady nad którymi możesz w spokoju popracować - wiem po sobie.. Uwierz, że po czasie zauważysz znaczące minusy poprzedniego związku i nie będzie Cię ta strata tak bolała, a nawet może zacznie Cię to po prostu cieszyć. Wiem co mówię, bo sam po pierwszym poważnym związku czułem się jak gówno
  • Odpowiedz