Wpis z mikrobloga

"- Mego dziada piłą rżnęli...Myśmy wszystko zapomnieli"

Ruskie trolle wykopowe, ten tekst, w roku 1901, napisał Wyspiański. I odnosi się do powstania chłopskiego w Galicji w 1846 r. Gdzie to POLSCY chłopi mścili się na POLSKICH szlachcicach za swoją niewolniczą pańszczyznę

Ruskie trolle, nie znacie polskiej kultury, więc używacie go co chwilę, myśląc że to o Wołyń chodzi.
Do szkoły na lekcje polskiego, a nie propagandę kremlowską siać xDD

#ukraina #rosja #wojna
Pobierz spere - "- Mego dziada piłą rżnęli...Myśmy wszystko zapomnieli"


Ruskie trolle wy...
źródło: comment_16531999706Qnr6gasDx5rm3crMnhmf9.jpg
  • 96
@brusilow12: Czyli Wyspiański pisał o przyszłości i o tym, co zdarzy się na Wołyniu?
"Ale przecież w Berlinie kradną rowery!" - tak wygląda Twoja odpowiedź na tle tej dyskusji. My rozmawiamy o Wyspiańskim, a ty piszesz o liczbie ofiar. Jeśli nie masz nic mądrego do napisania, to lepiej poczytać niż pisać głupoty.
ale wczesniej to czekoladowy orzeł


@sharpmarv: Może mi któryś z szanownych prawackich idiotów wytłumaczyć o cholerę chodzi z tym czekoladowym orłem? Co niby było złego w próbie stworzenia radosnego patriotyzmu? Nie było to zbyt udolne ale jednak co w tym niby było złego, że ktoś chciał spróbować obchodów inaczej niż płaku płaku jak to zawsze nam źle?
@spere: niech ktoś poda jeden powód dla którego nie należy zutylizować prawakow. Przecież oni są #!$%@? tak glupi, ze to przechodzi ludzkie pojęcie
@spere: przecież tego typu odnoszenia cytatów z dzieł do współczesności właśnie uczono ludzi w szkole. Całe to pisanie rozprawek a potem wypracowan maturalnych na tym polegało. Na używaniu UNIWERSALNEGO przesłania do dowolnego tematu.
Wątpię żeby ktokolwiek był taki głupi żeby myśleć że Wyspiański pisał konkretnie o Wołyniu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@spere: ale ogólnie to, że ktoś użył cytatu w jednym kontekście, nie znaczy, że nie można go użyć w innym XD
Teb cytat mówi tylko o krótkiej pamięci, więc można go używać odnośnie czego tam chcesz, Katynia, Wolynia, Oświęcimia ¯\_(ツ)_/¯
@brusilow12: Mnie bawi, jaka jest niechęć do Ukrainy - gdzie z obu stron dopuszczano się zbrodni (tak, Polacy mieli zorganizowali odwet za Wołyń). Dla Ukrainy byliśmy okupantami xD Jakoś nie słyszę, że Niemców tak się jedzie a popełnili znacznie gorsze zbrodnie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@WielkiNos: xD co to jest za argument że "do Wołynia pasuje", jak niektóre wykopki stylizują ten cytat na autentyczny z Wołynia

tym bardziej, że wypowiedziany jest on na niejako pojednawczym Weselu świętowanym przez szlachciców/intelektualistów i chłopów po masakrze bliższej im czasowo niż nam wołyń

@topola_osika: ja wiem, że ściąga to nie jest dobre źródło, ale coś mi się wydaje, że jak tekst ma 85% pozytywnych opinii, to chyba tobie się
@kochamschabowe: Zgadza się w ramach odwetu Polacy zamordowali 7 tys. ukraińców to to samo co 100 000 Polaków xD

Jakoś nie słyszę, że Niemców tak się jedzie


Jakoś nie słyszę by Niemcy nazywali ulice na cześć zbrodniarzy wojennych, czy też ogłaszali dany rok rokiem Hitlera bądź Himlera ale to pewnie przez moje słabe doinformowanie xD Nie ośmieszaj się typie, nikt w Niemczech nie buduje tożsamości na zbrodniczych formacjach jak robi to
@brusilow12: sam się nie ośmieszaj i poczytaj o Bismarcku (również dopuszczał się ludobójstwa), nawet w Polsce są ulice ku jego pamięci. Dopiero niedawno rozważa się burzenie pomników... Tak to jest na wyk0pie. Tylko to jest bardziej zawiłe, bo w końcu brał udział w zjednoczeniu Niemiec.
@brusilow12: jego zdanie np. o Polakach pod zaborem pruskim:

"Polakom kojarzy się przede wszystkim z walką przeciwko Kościołowi (Kulturkampf) i niekoniecznie przyjaznego stosunku wobec naszych rodaków ("Niechże biją Polaków, choćby na śmierć" - pisał w jednym z listów do siostry).** Jaki naprawdę był słynny Żelazny Kanclerz, Otto von Bismarck, ojciec zjednoczenia Niemiec, twórca II Rzeszy i zaciekły wróg polskości na ziemiach zaboru pruskiego. Genialny polityk i jeden z największych władców w
@kochamschabowe: Skalą porównawczą do UPA są jednostki SS, a do ich przywódców przywódcy III Rzeszy to jest właściwa miara by ocenić zbrodniczą organizację, jak przeczytasz w życiu jakąś książkę to zrozumiesz.

Ale p0laczki uczepili się Ukraińców bo boją się o swoje 500+


Nie boję się bo nie pobieram, a płacę w podatkach na to. Nie mam ochoty utrzymywać zatem waszych bękartów. Piszę waszych bo ktoś piszący per p0laczki na bank nie
@brusilow12: Idąc Twoją pokrętną logiką i argumentacją:

Według szacunków polskich historyków, 40-60 tysięcy Polaków zginęło na Wołyniu, 20-40 tys. w Galicji Wschodniej, co najmniej 4 tysiące na terenie dzisiejszej Polski.

SS - samo Aushwitz: Rozbudowywany był potem stopniowo, ostatecznie stając się głównym miejscem masowej eksterminacji około 1,1 miliona Żydów z całej Europy, a także 140–150 tysięcy Polaków, około 23 tysięcy Romów, około 12 tysięcy jeńców radzieckich oraz ofiar innych narodowości.

To
@kochamschabowe: Ośmieszasz to się od dłuższego czasu wybielając twoich gierojów spod znaku UPA ( ͡° ͜ʖ ͡°) Od tych obliczeń odnośnie obozów odejmij spore liczby wszak wiadomo, że znaczną cześć obsady obozów śmierci nie zajmował nikt inni jak twoi ziomkowie ukraińcy na służbie niemieckiej xD