Wpis z mikrobloga

Co do tego rozstrzepiania duszy, jak byla ta rozmowa Slughorna i Toma Riddle'a to moglby ktos z ksiazka pod reka powiedziec mi czy Tom dostal odpowiedz na swoje pytania?

Z tego co pamietam wiedzial czym sa horcruxy. Zapytal Slughorna jak podzielic dusze, tamten mu powiedzial ze akt zla + zaklecie na uwiezienie kawalka duszy. Potem zapytal co jesli podzielic dusze na 7 horcruxow, ale w tym momencie Slughorn sie kapnal ze cos jest bardzo nie tak, powiedzial mu cos o niestabilnosci tak podzielonej duszy i #!$%@? jak w ogole moze o czyms takim myslec.

Potem Harry i Dumbledore gadaja o tym ze Tomowi chodzilo glownie o wiedze co sie stanie jak zacznie dusze dzielic, sek w tym ze takiej dokladnej odpowiedzi nie otrzymal. To o niestabilnosci duszy rownie dobrze mozna interpretowac jako utrate czesci osobowosci, niestabilnosc emocjonalna, albo wyrwanie czesci potegi. Tom sobie poszedl zadowolony, ale rownie dobrze mogl zalozyc ze zle to rozegral i nie wyciagnal ze Slughorna wszystkiego.

Innymi slowy - dostal jedna informacje ktora zinterpretowal po swojemu "dusze to #!$%@?, nic mi nie zaszkodzi podzielenie jej" i nie mial tak naprawde pewnosci ze to wszystkie potencjalne zagrozenia.

Dobrze na to patrze czy o czyms zapomnialem?

Inna sprawa jest pytanie skad tak naprawde Slughorn o tym wiedzial, skoro w ksiazkach tego nie bylo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#harrypotter
  • 18
@DryfWiatrowZachodnich:
Lubię szukać takich informacji ()

Dialog w książce jest mniej więcej taki sam - miejscami trochę poskracany ale sens zachowany. Tom w tej scenie tak naprawdę tyko udawał niewiniontko ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo już doskonale wiedział czy są horkruksy i czego wymagają. Chciał natomiast ustalić czy da się zrobić ich więcej niż jeden. Slughorne nie odpowiada wprost ale
Dialog w książce jest mniej więcej taki sam - miejscami trochę poskracany ale sens zachowany. Tom w tej scenie tak naprawdę tyko udawał niewiniontko ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo już doskonale wiedział czy są horkruksy i czego wymagają. Chciał natomiast ustalić czy da się zrobić ich więcej niż jeden. Slughorne nie odpowiada wprost ale z jego zaszokowanej i przerażonej miny można wywnioskować, że jest to możliwe.


@vateras131:
@DryfWiatrowZachodnich:
Myślę, ze jego tak naprawdę średnio obchodziły konsekwencje - był na tyle arogancki i przekonany o swojej wyższości i tak żądny władzy i mocy, że pomimo ryzyka wiedział, że to zrobi. Zastanawiał się tylko czy ten proces można powtarzać czy też może to jednorazowa akcja.

a, zapomnialem o tym. Ale to w takim razie o Slughorn #!$%@? ze nie ma zaklecia w ksiazce [klamal?]? Nie wiedział co maja w szkolnej
Myślę, ze jego tak naprawdę średnio obchodziły konsekwencje - był na tyle arogancki i przekonany o swojej wyższości i tak żądny władzy i mocy, że pomimo ryzyka wiedział, że to zrobi. Zastanawiał się tylko czy ten proces można powtarzać czy też może to jednorazowa akcja.


@vateras131: to na pewno ze arogancki i ryzykant ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja tylko chcialem zaznaczyc ze tak naprawde nie dostal odpowiedzi
@DryfWiatrowZachodnich:

During 1994–1995 school year, Harry Potter received Minerva McGonagall's permission to enter the Restricted Section so he could research a way about being able to breathe underwater for an hour to compete in the second task of the Triwizard Tournament, but was unable to find anything useful from any of the books.[9]


By the 1996–1997 school year, according to Hermione Granger, she had "been right through the restricted section" in
@vateras131: no kuzwa, przeciez to jakby ktos bez zadnych oporow wbil, wyczytal jak sie robi horcruxy i porobil ich doslownie tysiace to nie do #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

I ciekawe czemu takie ksiazki byly w bibliotece szkolnej.... Przeciez to nie byla glowna biblioteka swiata czarodziejow.
Wait, czarodzieje mieli jakies biblioteki... ?
@DryfWiatrowZachodnich:
Pewnie to nie było takie hop siup i byle leszcz by nie dał rady.

I ciekawe czemu takie ksiazki byly w bibliotece szkolnej.... Przeciez to nie byla glowna biblioteka swiata czarodziejow.

Wait, czarodzieje mieli jakies biblioteki... ?

Mondrzejsza o to nie pytać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rowling niestety olała ciepłym moczem world-building i poza kilkoma wyjątkami świat = hogwart. W ogóle wydaje mi się śmieszne, że
W ogóle wydaje mi się śmieszne, że edukacja według niej kończy się w zasadzie w wieku 17 lat. Żadnej mowy o magicznych uniwerkach gdzie prędzej bym sie spodziewał tak zaawansowanej magii.


@vateras131: wlasciwie to w 1. czesci Ron mowi ze jego ulubiony brat siedzi w Rumunii i studiuje smoki, tylko pytanie czy tu tlumacz nie dal dupy i koles po prostu nie pracowal z nimi, poznajac nature itd ( ͡°
@DryfWiatrowZachodnich:
Myślę, że to nie była wina tłumaczenia - tak było to też określone w oryginale.
Bill zaraz po hogwarcie zaczął pracować dla gringotta jako łamacz klątw w egipcie. Też nie wygląda na to aby po szkole jeszcze uczył się w jakiejś placówce oświatowej.

W serii fantastyczne zwierzęta twórcy trochę starają się więcej pokazać i nadać jakąś logikę temu światu. Szkoda, że te filmy wychodzą przeciętne.
Bill zaraz po hogwarcie zaczął pracować dla gringotta jako łamacz klątw w egipcie. Też nie wygląda na to aby po szkole jeszcze uczył się w jakiejś placówce oświatowej.


@vateras131: ok to wyglada tak jakby Hogwart dawal podstawy, ale jakies doszkalanie szlo juz w robocie. Dziwny system, ale przy tak malej ilosci pracujacych moze miec sens.

W serii fantastyczne zwierzęta twórcy trochę starają się więcej pokazać i nadać jakąś logikę temu światu.
@DryfWiatrowZachodnich:

nie ogladalem, warto?

Za darmo możesz obejrzeć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ma ciekawe elementy i momenty ale widać, że ta seria powstaje w olbrzymich bólach i z wieloma problemami. Ta ostatnia część to niby już trzecia, a trochę mi się wydawała jak pierwsza.

Można pooglądać właśnie dla tych elementów rozbudowujących świat. Już nie ma tylko UK ale USA, Francja, Niemcy, Azja, itp.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DryfWiatrowZachodnich:
Grindewalda w każdym filmie gra inny aktor, aktorka z pierwszego i drugiego filmu podobno przez spinę z Rowling w trzecim filmie pojawia się raptem na minutę. W ogóle z Rowling była jakaś mega burza przez jej kontrowersyjne twitty. Całość wiecznie opóźniana i przepisywana.
Teraz są pogłoski że czwarta część może nie wyjść bo trzecia była spektakularna klapa finansową i WB moze nie wyłożyć hajsu.