Wpis z mikrobloga

Co myślicie o pokryciu elewacyjnym, jakim jest blacha na klik (zamiennie nazywana "na rąbek"). Zdecydowalibyście się na takie coś na elewacji? Jakie są wady i zalety, fakty i mity? Czy ktoś miał osobistą styczność z tym materiałem, a może pokrył nią elewację i zechce się podzielić swoją opinią.
Czy blacha na rąbek może na elewacji wyglądać atrakcyjnie przez wiele lat? Czy występuje falowanie powierzchni elewacji tak jak na dachach, mimo że panel przymocowany jest pionowo (to falowanie moim zdaniem wygląda okropnie)?

Pobierz Tachimetr - Co myślicie o pokryciu elewacyjnym, jakim jest blacha na klik (zamiennie ...
źródło: comment_1653076539Orld8ZTH2v75vtBehsnUfV.jpg
  • 25
@Tachimetr: robiłem hydraulikę w domu co miał elewacje z blachy tylko coś na wzór łusek smoka wyglądało meega jak i cała chałupa. Problem jaki zauważyłem to że trzeba uważać, a najlepiej nie mieć dzieci i rowerów jakiekolwiek oparcie czegoś robiło ślad czy to rower czy grabie wiatr przesunął i było znać. Jak chcesz to mam gdzieś zdjęcia takiej elewacji.
słabego wykonania, a być może wada technologii.


@lipszczak: wada blachy i wykonania. Pod tego typu blachę powinna iść specjalna, jakby to określić, "gąbka" która tłumi te dźwięki. Jest ona w dobrych blachach klejona bezpośrednio do do niej.

jest blacha na klik (zamiennie nazywana "na rąbek")


@Tachimetr: to dwie różne technologie. Wyglądają identycznie ale inaczej się je zamyka. Na klik jest przygotowywana w fabryce i wystarczy ją zamknąć wciskając. Na rąbek,