Wpis z mikrobloga

@marta_am: ikea daja taka usluge. W kilku warinatach
podstawowy - pomieszcznie jedno, konsultacja do 90 min 100pln
rozszerzony - pomieszczenie jedno, x spotkania po 60 min 500 pln
full pakiet - cale mieszkanie 1500

Ja skorzystalemi poki co z jednego pomieszczenia jestem bardzo zadowolony. Ale nie znam sie na dekoaracji ani aranzjacji, bo mam #!$%@? skilla. Wskazal mi kilka rzezcy, ktorych sam bym nie zauwazyl co do ergonomii pomieszczenia.
@marta_am: 5 lat temu, do projektu wykończenia mieszkania (80 m2), trochę mniej niż 15 tys. Zdecydowanie warto. Po za kompletną aranżacją od grzejników, światła i elektryki po całą dekorację wraz z kompletnym projektem, wizualizacjami i listą elementów wykończenia do zakupu (przeważnie w kilku wariantach).

Nie wiem co masz na myśli od początku do końca. Także o nadzór nad wykończeniem? Wtedy będzie dużo drożej. I cały dom też będzie dużo drożej niż
@marta_am warto, bo możesz zobaczyć mniej więcej jak będzie wyglądać to co byś chciała. Poza tym projektant doradzi rozwiązania funkcjonalne rozpracowując wszystko w 2d i 3d. Można przewidzieć i rozwiązać wiele problemów technicznych, zrobić coś biorąc pod uwagę twój budżet.
Jak z każdym fachowcem, jeśli dobry to warto. Przy aranżacji wnętrz to jeszcze musi być taki który potrafi dostosować się do twojego gustu. No ale prawdziwy fachowiec powinien to potrafić
Po moich doświadczeniach proponuje, aby już z takim "gotowym" udać się do jakiegoś wykonawcy, ew. kumatego kierownika budowy, który ma kilkanaście lat doświadczenia w stawianiu budynków, aby taki projekt obejrzał. To ile niuansow architekt nie widzi, to aż trudno opisać. Przy wykańczaniu warto jest poza tym zastanowić się nad ofertą jaką mają niektóre markety budowlane. Które przy zakupie ich wyposazenia dają możliwość skorzystania z usług zaprojektowania kuchni czy łazienki: https://www.leroymerlin.pl/wanny-i-kabiny-prysznicowe/kabiny-brodziki-i-akcesoria/kabiny-prysznicowe,a2119.html Usługę taką