Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Czesc. Wiem ze to glupie pytanie i zalezy od wieku czynników, ale je zadam. Czy w 1 rok kalendarzowy osoba która nie biegala praktycznie nigdy (ale uprawia inne sporty takie jak squash, rower, ogolnie ruszajaca sie) moze osiagnac czas 20-21min na 5km? Mężczyzna 30 lat. Jest to trudne/mozliwe/ciezkie?

#bieganie #bieg
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sprynek: prawdę mówiąc to nie wiem co mnie blokuje, podejrzewam że mieszanie treningów siłowych z bieganiem, albo za mało jem, albo po prostu nie dla mnie ten sport. BF w okolicy 15 procent.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sprynek: A jak waga? I skąd taki pomysł ( ͡° ͜ʖ ͡°) myślę, że jest do zrobienia, tym bardziej jeśli się skupisz na treningach do 5km, objętość będzie nie tak duża, ale intensywność spora. Spróbuj przebiec chociaż kilometr/milę w tempie poniżej 4min/km i zobaczysz, że to długa droga ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sprynek: jak masz duzo zaciecia, bedziesz sie pilnowal zarowno dietetycznie jak i treningowo, to moze da rady to zrobic.

Ale miej na uwadze, ze niektorzy nigdy nie osiagnac takiego tempa na dystansie 5km.
  • Odpowiedz
  • 1
@sprynek styczeń 2021 waga 104kg 172wzrostu 34 lata ( sport to głównie rower słaba kondycja) następnie redukcja by w maju zrobić pierwsze kilometry w życiu po roku czasu 5km czas 21.49. Biegam głównie dłuższe dystanse niż na szybkość, myślę że dal bym radę zrobic te 21min w najbliższych dniach. Wiec ty tez dasz rade ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@sprynek: u mnie w rok z kompletnego kanapowca z 1h16min na 43min przy 10km. Waga zleciala z 122 na 88kg.
Kuzynowi udało się w rok od zera do maratonu w 3h57min
Więc to o czym piszesz powinno być easy. Na 5 nie pamiętam czasu, ale ja coś około 20min robiłem.
  • Odpowiedz