Wpis z mikrobloga

#budujzwykopem #remont #budowadomu Mirki, Mam do wyboru, nadbudować się u rodziców na poddaszu, ok 70m2 co wiaze sie z nizszymi kosztami, lub przerobic sposob uzytkowania garazu, który mieści się naprzeciwko domu rodzinnego - na mieszkalny (duze koszta, formalnosci, kombinowanie z przylaczami), ale jednak osobno.

Co wolicie?

  • garaż 70m2 67.6% (46)
  • Poddasze 70m2 32.4% (22)

Oddanych głosów: 68

  • 18
Jeśli nie potrzebujesz i nie planujesz większego metrażu niż te 70 metrów to zdecydowanie poddasze, jeśli jednak chciałbyś coś więcej i budowanie przy garażu byłoby możliwe to myślę, że warto rozważyć tę opcję
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siema_byku: co to znaczy nadbudować się? Z tego co wiem to do jakiejkolwiek przeróbki konstrukcji czy dachu (żeby np. podnieść ściankę kolankową) potrzebne jest pozwolenie na rozbudowę czyli w zasadzie taki sam papier jak do przebudowy garażu.
@siema_byku: jak mają tam mieszkać ludzie to trzeba zrobić to zgodnie z zasadami i jednak wystąpić o pozwolenie na rozbudowę. Schody na górę będziesz robił (dobrze) czy macie wydzieloną klatkę schodową (średnio) czy będziecie korzystać z jednego wejścia (źle)?
@siema_byku: to znając życie ktoś Cię #!$%@? zaraz, rób to z pozwoleniem. Miesiąc po tym jak się moja narzeczona do mnie wprowadziła to przyszło pismo z gminy że powinienem dopisać jedną osobę do kosztów wywozu śmieci xD
@siema_byku: i tak i tak lipa, mieszkac z rodzicami tuz obok. Jezeli nie masz innego wyjscia to rob tansza opcje, wiecej $$ ci w kieszeni zostanie jak juz zmienisz zdanie, ze sie chcesz wyprowadzic :)
@siema_byku: no pewnie że się da, ale wystarczy miły sąsiad czy nawet czasami zdjęcia satelitarne że coś było robione i cyk kontrola, nakaz rozbiórki, 50 tys. zł kary i powodzenia. Nie mówiąc już o tym że żadne ubezpieczenie nie zadziała jak ingerowałeś w konstrukcję budynku bez papierów i odbiorów, a jak jeszcze coś się stanie np. zawali się czy coś to masz na karku prokuratora. Zrób normalnie z projektem i kierownikiem
@Rst00: Ale ten dom ma normalnie strych, nie podciągnę to jako zwykly remont dachu? Podniose dosłownie kilkadziesiąt centymetrów, nic po szreokosci czy dlugosci nie mam zamiaru robic.
@siema_byku: ale czy Ty rozumiesz że ingerujesz w konstrukcję budynku i zmieniasz kubaturę? Nie, nie podciągniesz tego pod remont dachu, a zresztą wpisz takie zapytanie w Google czy wejdź na jakąś grupę budowlaną to będziesz miał multum informacji na ten temat. To że ma normalnie strych nic nie zmienia i ja wiem co chcesz zrobić, ale bez pozwolenia i kierownika budowy tego legalnie nie zrobisz. Jak chcesz to kombinuj ale to
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@siema_byku: udajesz się do architekta/projektanta i on robi inwentaryzacje budynku a później projekt zmian (podniesienie ścianki kolankowej i inne zmiany jakie chcesz), składasz w starostwie i czekasz. Bierzesz dowolnego kierownika budowy, ustalasz z nim stawkę i działasz.
@siema_byku: zanim włożysz jakakolwiek kasę jeszcze raz dobrze się zastanów czy chcesz mieszkać z rodzicami na jednym podwórzu… teraz domki do 70m można budować na mniejszych formalnościach. Wiem ze działka tez swoje kosztuje ale się zastanów