Wpis z mikrobloga

przez nich samych, całe życie nie dbali o siebie to teraz chorują.


@cezeter: Czy ty zwariowałeś? Różne choróbstwa łażą po ludziach, czasami bez względu na tryb życia. Ludzie którzy nigdy nie palili mają raka płuc. Nie wiem skąd ty bierzesz pojęcie o życiu.
Spróbuj się zarejestrować do zwykłego lekarza na wizytę to zobaczysz jak to jest. W niektórych placówkach możesz sobie dzwonić i cały dzień- nikt nie odbierze. Jak masz szczęście
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@To_ja_moze_pozamiatam: oczywiście, biorę to pod uwagę. Ale nikt z rakiem płuc nie przychodzi do przychodni rejonowej raczej. Różne choroby mają różne uwarunkowania, ale jeśli by zmniejszyć ilość pacjentów o 20-30% zdrowszym trybem życia, to kolejki by się zmniejszyły.

Moja babcia ma 82 lata, od zawsze była aktywna, jadła zdrowo. U lekarza jest tylko na przeglądzie zdrowia raz na kwartał. Wczoraj kosiła trawnik i taczką wywoziła skoszona trawę. Uprawia ogród i cały
@cezeter kolo mnie jest nowa placówka, dzwonisz o 8, podają Ci godzinę i finito. Nikt tam nie koczuje, jeszcze stare baby nie skojarzyły chyba miejsca, albo ich tu nie ma, bo to nowe osiedle
@cezeter mnie zawsze rozwala, że u mnie w miejscowości przychodnia jest otwarta 8-18 ale wszyscy przychodzą z rana. I tak do 10-11 są kolejki czasem po kilkanaście osób a potem cały dzień pusto xD No ale trzeba przyjść jeszcze przed 8 to się wejdzie może pierwszy w kolejce xd
@Nieszkodnik: Ciekawe ilu z nich by magicznie ozdrowiało jakby wprowadzili opłatę 2zł za każdą wizytę u lekarza. Bo coś czuję że nagle ci faktycznie chorzy i potrzebujący dostaliby dostęp do działającej służby zdrowia.
@cezeter: No ale już odchodząc od tego raka. Głupie zapalenie ucha można złapać. A nawet jeśli się zaniedbali to co- nie mają prawa teraz iść do lekarza? Nie jest ważna przyczyna z jakiej idą do lekarza (no chyba, że ktoś jest hipochondrykiem albo idzie sobie pogadać) ale fakt, że są problemy z zapisami. Ludzie teraz z pierdołami jak właśnie bóle ucha czy jakieś sprawy z dziećmi idą na SOR albo na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@To_ja_moze_pozamiatam: ale ja mam świadomość, że ludzi chorują, grypa, zapalenia oraz inne choroby na które styl życia ma marginalny wpływ. I zauważ, że ja nikomu nie bronię stać w kolejkach, ja sam nie korzystam z publicznej opieki zdrowotnej.

Załóżmy, że taka przychodnia ma przepustowość 50 pacjentów dziennie, chętnych jest 80, więc przy ilości chętnych niejszonych o połowę, wszystko działało by dość sprawnie.

Pomijam fakt, że często sama biurokracja/zarzadzanie jest przeszkodą w
przez nich samych, całe życie nie dbali o siebie to teraz chorują


@cezeter: Nawet jeżeli najmłodsze "stare baby w kolejkach" mają 65 lat, to oznacza że urodziły się w '57 a do trzydziestki dobiły w '87.

Jak miały "dbać o siebie", wygrywając los na loterii i żyjąc przez 30 lat młodości w kraju z kartonu i gówna, gdzie brakowało podstawowych produktów, #!$%@?ło się na akord praktycznie w każdej pracy dostępnej dla
@cezeter moja zona poszła ostatnio do lekarza. Wizytę miała na 8:30, to zjawiła się pod drzwiami o 8:15. W kolejce 5 dziadków. Pyta kto ostatni i siada. Wszedł jeden dziadek, wyszedł a reszta siedzi dalej. Czas mija nikt nie wchodzi. Moja myśli może lekarz przerwę ma lub nie żyje. 8:45 pyta się tych dziadków czy lekarz wywołuje cxy jak to się odbywa. Dziadki mówią, że na godzinę się wchodzi. No to pyta
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@poprostumort: zgodzę się, polska przez te lata nie pomagała w zdrowym trybie życia. Ale są wyjątki jak moja Babcia, która trzyma się doskonale jak na swój wiek. A całe życie przepracowała przy gospodarce.
@To_ja_moze_pozamiatam: gdzie niby zakładam, że stoją niepotrzebnie? Moje założenia są takie, że gdyby przyszli na 7 efekt byłby taki sam i nie musieli by stać 2 godzin. Cześć z nich pewnie żylakami od stania w kolejkach przychodzi.