Wpis z mikrobloga

Podajcie mi jakieś dobre książki polskojęzyczne o ateizmie.

Aktualnie posiadam
Boga urojonego Dawkinsa
Bóg nie jest wielki Hitchensa
Czterej jeźdźcy Apokalipsy Denneta Dawkinsa Hitchensa i Harrisa
Mam jeszcze Samolubny Gen Dawkinsa, ale nie jest to książka ściśle o ateizmie.

#religia #ateizm #ksiazki
GwachQar - Podajcie mi jakieś dobre książki polskojęzyczne o ateizmie.

Aktualnie pos...

źródło: comment_1652911271xvPnio1XHwMlIeFvbAIyDE.jpg

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@GwachQar: "Odczarowanie. Religia jako zjawisko naturalne" Daniela Denneta
"Koniec wiary. Religia, terror i przyszłość rozumu" oraz "Przebudzenie. Duchowość bez religii" Sama Harrisa
To tak na szybko.
  • Odpowiedz
@GwachQar: Myśli Pascala są bardzo dobrą książką o ateiźmie. Okazuje się, że już 400 lat temu Pascal intelektualnie przejechał takich ateuszy jak Dawkins czy Hitchens.

Polecam. Bardzo dobra lektura.
  • Odpowiedz
Nowy testament. Historyczne wprowadzenie do literatury wczesnochrześcijańskiej, Barta D. Ehrama.

Może nie jest to książka "ateistyczna" ale z pewnością pozwala się w ateizmie utwierdzić (oczywiście tylko w odniesieniu do chrześcijaństwa).
  • Odpowiedz
@GwachQar: Leo Zen "Tak wymyślono chrześcijaństwo" Nie polecam, na pewno nie "zbyt wcześnie" gość kilka razy pokazuje swoje braki wiedzy i wprowadza w błąd. Jest tam kilka ciekawych obserwacji dlatego można po nią sięgnąć gdy już ma się sporą wiedzę w temacie i potrafi się te babole wychwycić. Odpycha w niej także to, że autor pisze "tak było" wygładzając kategoryczne stwierdzenia tam gdzie może jedynie domniemywać.

@josedra52
  • Odpowiedz
  • 2
@qluch Ale rozumiesz, że ja nie szukam książek proreligijnych?

Swoją drogą na świecie istnieje od 4200 do nawet 10000 religii. Dlaczego jesteś na tyle pyszny, że twierdzisz, że to właśnie Twoja religia jest tą jedyną prawdziwą?
No i prawdopodobieństwo tego, że wierzysz akurat w tego prawdziwego boga wynosi 1 do 10000.
Zważywszy na to, że każda religia mówi o sobie, że jest jednym słusznym wyborem, śmiem wątpić w prawdziwość co do
  • Odpowiedz
Ale rozumiesz, że ja nie szukam książek proreligijnych?


@GwachQar: ale to nie o to chodzi, żeby być pro czy anty i żyć w bańce, tylko konfrontować różne myśli. Nawet św. Tomasz miał lepsze argumenty przeciwko wierze niż Dawkins czy Hitchens
  • Odpowiedz
Ale rozumiesz, że ja nie szukam książek proreligijnych?


@GwachQar: A! czyli szukasz książek z gotową tezą. Czyli nie szukasz odpowiedzi na to czy Bóg istnieje tylko szukasz kolejnych argumentów na to, że go niema ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Powiem ci, że jak nie masz jednego twardego argumentu to nie masz wcale żadnych argumentów i nawet
  • Odpowiedz
  • 0
@qluch

Stary a skąd wiesz co ja przeczytałem i jakie książki. To, że szukam książek o ateizmie nie oznacza, że nie znam drugiej strony medalu... Jakbym nie wychował się w katolickiej kulturze, nie przeczytał nowego i starego testamentu, oraz nie uczęszczał na lekcje religii od podstawówki do szkoły średniej. Regularnie oglądałem Languste na palmie oraz Tomasza Samołyka.

No ale #!$%@? musisz generalizować i "hehe ateista szuka ateistycznych książek żeby żyć w bańce informacyjnej hehe ale debil"
Nie - Po prostu zbieram informacje ze strony
  • Odpowiedz
Stary a skąd wiesz co ja przeczytałem i jakie książki. To, że szukam książek o ateizmie nie oznacza, że nie znam drugiej strony medalu...


@GwachQar: no, to wynika z twoich wpisów ¯\_(ツ)_/¯

Jakbym nie wychował się w katolickiej kulturze, nie przeczytał nowego i starego testamentu, oraz nie uczęszczał na lekcje religii od podstawówki do szkoły średniej. Regularnie oglądałem Languste na palmie oraz Tomasza
  • Odpowiedz