Wpis z mikrobloga

Żałuję, że nie wyłączałem komentarzy pod swoimi postami na FB. Gdy ogłosiłem na grupach, że za free udzielę uchodžcom prostej porady prawnej w sprawach bieżących, by jakoś pomóc, to na pękające dupy części roszczeniowych rodaków nie trzeba było długo czekać. No nic, ważne, że ja nabiorę doświadczenia, 20+ osobom już pomogłem, same kobiety się zgłosiły i tylko jeden facet, a z tych kobiet dosłownie jedna spytała o 500+, przy czym pracuje uczciwie, starałem się nie wprowadzać w błąd, gdy czegoś nie wiedziałem, to kierowałem do odpowiednich placówek, gdzie by mogli uzyskać szczegółowe odpowiedzi, bo po pierwsze nie szkodzić, choć i tak to dla mnie zawsze było MAX 10 minut szukania.

Wczoraj natomiast, po nasłuchaniu się o ich problemach napisałem na tych samych grupach komunikat z poradami w 3 językach, by ogarnęli chociaż podstawy polskiego i nie dali się wydymać nieuczciwym pracodawcom i nieuczciwym wynajmującym. Tego szamba, jakie się wtedy wylało w komentarzach, to nawet Tadzio Norek nie ogarnie...
#ukraina
  • 4
  • Odpowiedz
@GalAnonimowy: nieprzypadkowo Polska jest w takim stanie w jakim jest. Ktos wybiera polityków którzy rządzą,ktoś im daje się przykupowac itd. Do tego,jesteśmy bardzo samolubnym narodem, bo dopiero się dorabiamy (chociaż teraz już chyba odwrotnie) i powiedzenja "dałby sobie rękę uciąć,żeby sąsiad miał gorzej" nie wzięło się znikąd.
  • Odpowiedz