Wpis z mikrobloga

Pękła mi rama na spawie w moim gravelu #canyon podczas normalnej jazdy. Zgłosiłem wczoraj reklamację, dodałem zdjęcia ale póki co cisza. Ktoś ma jakieś doświadczenia z serwisem canyona w takich sprawach? Jak długo się czeka i jak wygląda procedura reklamacji?

#wykopcanyonclub #rower
  • 29
  • Odpowiedz
Spokojnie to tylko 24h i dopiero połowa dnia roboczego :) Odpowiedzą i ogarną, nie ma problemu z takimi reklamacjami u nich. Niestety może być problem z dostępnością nowej ramy więc lepiej się przygotuj mentalnie że możesz trochę poczekać...
  • Odpowiedz
@damyrade: Niestety może być i tak, nie wiem jak teraz stoją z ramami na magazynie. Ja w zeszłym roku zgłosiłem pękniętego Spectrala w połowie sierpnia i uznali natychmiast. Niestety przewidywany termin był najpierw na listopad, potem grudzień. Ostatecznie dostałem w październiku carbon zamiast aluminium bo to akurat mieli więc w sumie to nie ma co narzekać ;)
  • Odpowiedz
@damyrade: specjalistą od praw konsumenta nie jestem ale odpowiedź dają w odpowiednim czasie, zwykle od razu (a prawnie mają 30 dni na rozpatrzenie). A to, że fizycznie nie mają Ci co dać bo sprzętu po prostu nie ma to już inna bajka, nie robią tego przecież specjalnie :) Nawet jakbyś się wykłócił żebyś oddał cały rower i oddali Ci kasę to co z tego, nowego nie kupisz bo rowerów nigdzie po
  • Odpowiedz
@damyrade: ja miałem przygodę z Canyon'em, że rama mi strzelała, nie było widocznego pęknięcia, ale najwidoczniej gdzieś puściła na spawie. W ciągu kilku dni miałem decyzję o wymianie ramy. Niestety w innym kolorze co mi nie pasowało.
Zgadałem, że jednak w chce w tym samym kolorze i rozmiar większą.
Zgodzili się, ale czas naprawy mógł wynieść nawet 1,5-2 miesiąc, czego nie gwarantowali (dalej, ze względu na dostępność takiej ramy).
Finalnie, rower
  • Odpowiedz
@damyrade: Endurace here: zgłaszałam pęknięcie/odprysk przy wlocie linki do ramy. Uznali jeszcze tego samego dnia (nie sugeruj się:)), cała wymiana trwała miesiąc ale głównie dlatego ze reklamowane były jeszcze klamkomanetki shimano i tutaj były braki magazynowe. Powinno być git;)
Co do wymiany ramy to albo Ci wysyłają nową i na swój koszt robisz przekładkę albo wysyłasz rowerem do nich (na ich koszt) i oni robią przekładkę.
  • Odpowiedz