Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki jakie auto do 20tys można kupić? Szukam czegoś w dieslu, 2008r w górę, sedan/kombi. Myślałem nad golfem 6 1.6tdi albo o jakiejś astrze 1.7, ewentualnie C5. Korci BMW E90/e91 z m47 ale boje się kosztów utrzymania xd
#motoryzacja
  • 14
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@michaello94: jakbym siebie widział, jeździłem benzynami i było ok ale zachciało mi się diesla. Kupiłem Volvo V50 2.0D za 10k. Było ok, pojeździłem kilka tygodni, odzywa się dwumasa i kopci, więc do zrobienia były wtryski i dwumasa, piękne koszty z 10k zrobiło się 17k. Na szczęście auto się #!$%@? i korba mi bokiem wyszła zanim to zrobiłem. Poszedł na części za 2,5k interes życia. To było rok temu i dałem sobie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@feber: dobrze, zobacz sobie koszty regeneracji wtrysku do benzyny nawet tej nowej z bezpośrednim i wtrysku do diesla nawet kilkuletniego. A tak w ogóle mowa jest o aucie 2008+ więc czasach gdzie były jeszcze dostępne proste benzyny a diesle zaczynały się coraz bardziej komplikować
@Strzelec_wyborowej: dlatego napisałem, że TROCHĘ się równoważa bo ja za wtryski zapłaciłem 1900zł a kumpel z passata 1.8tfsi 800zł XD fakt jest taki, że czy benzyna czy diesel to można kupić złom i sporo włożyć aczkolwiek przy dieslu bardziej zaboli niestety. Ale coś za coś.
@Strzelec_wyborowej trafiłeś na przypudrowanego sztrucla, i tak bywa, ja panowie się nie pytam jaki silnik wybrać tylko proszę o sugestię co w tej cenie można kupić z udanym dieslem typu 1.6/2.0HDI.
@feber dokładnie polska szkoła dziadowania nie dotyczy tylko diesli, benzynowy silnik dający podobne odczucia będzie kosztował tyle samo w serwisie co diesel. Jak ktoś kupi sobie jakieś 1.2 60koni w benie to wtedy fakt, serwis za grosze a części na śmietniku..
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@bruhh no to akurat ten model bym rozpatrzył 2006-2007
@feber możliwe ale nie ma auta które nie miało jakiegoś problemu z czymś, a w tych rocznikach to już więcej niż pewne że ktoś ten problem musiał naprawić xd
@michaello94: Powyżej 2008 w tym budżecie znajdziesz jeszcze Leona II generacji z 1.9tdi i to jest chyba najrozsądniejszy wybór, reszta gamy VW już nie miała tego silnika w swojej palecie od tego roku w górę. Generalnie tak jak koledzy wyżej Ci napisali, masz mały budżet i spore oczekiwania względem kosztów eksploatacji. Ja bym celował w coś nieco starszego, ale zdrowego, np. Golf V z końca produkcji albo francuza z HDI.