Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Witam szanowne grono! Co sądzicie o jeżdżeniu z dzieckiem lvl<10 po ścieżce rowerowej? Z tego co wiem jest to nielegalne i takie dziecko traktowane jak pieszy powinno jeździć po chodniku. Ale zakładając, że jedzie prosto, maksymalnie z prawej strony, nie pajacuje i nie jeździ zygzakiem - przeszkadza Wam czy nie? Czy od razu telefon na bagiety i do Sztumu razem z rodzicem?
#rower #polskiedrogi #sciezkarowerowa #dzieci
  • 7
@Borysko_88: nie tylko dziecko traktowane jest jako pieszy ale również opiekun dziecka jeśli jedzie na rowerze.

Ale zakładając, że jedzie prosto, maksymalnie z prawej strony, nie pajacuje i nie jeździ zygzakiem - przeszkadza Wam czy nie?

wszystko będzie ok do momentu aż się ktoś w niego nie #!$%@?. I wtedy i dziecko i ta osoba ucierpią. Nie ufałbym też za bardzo umiejętnościom i logice dziecka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@sargento: @Banek5000: no właśnie mam dylemat bo od niedawna jeździmy z dzieciakami (2 lata w foteliku i 6 lat na swoim rowerze) do przedszkola i spowrotem, ale kurde ze względu na szerokość niektórych chodników i zachowanie pieszych, którzy chodzą jakby nic poza czubkiem własnego nosa nie widzieli ścieżka wydaje mi się "stabilniejsza". Dlatego pytam o opinie.
@Borysko_88: ja jak bylem gowniakiem lvl <10 to jezdzilem z dziadkiem i zawsze bylem przed nim, on jechal za mna, pilnowalem sie zeby jechac krawedzia jezdni, bo mieszkalem na wsi i nie bylo zadnych chodnikow ani drog rowerowych i jakis nic sie nikomu nie stalo, fakt sa inne czasy ale mysle ze bez przesady, sam spotykam gowniaki na drodze rowerowej i o ile rodzic go pilnuje to mam to gdzies
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Borysko_88: ty tu pytasz o ścieżkę a ja ostatnio wymijałam babkę z dzieckiem lvl może 6 - na dość ruchliwej, wąskiej drodze powiatowej... Dziecko tak jechało jakby miało się za chwilę wywrócić a auta omijały je na odległość mniejszą niż metr (°°