Wpis z mikrobloga

Przeglądnąłem sobie tagi #zalesie #przegryw i zauważyłem, że Polska bardzo się wzbogaciła w ciągu ostatnich kilkunastu lat, bananowa młodzież z USA to przy naszej biedaki.

Jak jak chodziłem do szkoły to najbogatszy Oskarek to był 1 dzieciak, którego stary miał stację benzynową i który dostał motor na 18 urodziny i miał dużo markowych ubrań. 1 dzieciak na całą szkołę w której uczyło się 1200 uczniów.

Z tego co czytam to teraz w każdej klasie jest po kilka Oskarków, którzy na 18 urodziny dostają nowiutkie BMW M5 i więcej są na wycieczkach w najbardziej egzotycznych miesjcach na świecie niż chodzą do tej szkoły. WOW, nieźle. A piszecie, że PiS zrujnował Polskę i bieda jest, a tutaj miliony milionerów.

To bardzo ciekawe, jak w wyniku wyalienowania przegrywów potrafią wytworzyć w swojej głowie równoległy świat. Ciekawe czy to zjawisko psychologiczne jest opisane w literaturze.
Pobierz
źródło: comment_1652774871vSgktXxoq4tm7kyQYTsKRL.jpg
  • 10
@Syn_Tracza: leasing, sztuczne generowanie kosztów, podnoszenie prestiżu itp.

Ja jak kończyłem licbazę to miałem 2 bananów w klasie: syn dewelopera który przyjeżdżał nowym mercedesem oraz córka własciciela fabryki wentylacji która przyjeżdżała nowym suzuki
leasing, sztuczne generowanie kosztów, podnoszenie prestiżu itp.


@SzubiDubiDu: Spoko, tylko gdzie te wszystkie super fury jeżdżą? I czemu oficjalne statystyki są fałszowane bo mówią o zaledwie kilkunastu tysiacach luksusowych samochodach sprzedanych rocznie, a przecież wiaodmo, że luksuwowe samochody kupują nie tylko starszy swoim dzieciom. Gdyby tych bananów było aż tyle, to sprzedaż powinna iśc w setki tysięcy rocznie.

Coś się tutaj nie zgadza.
@Syn_Tracza:
1. Bananowe otoczenie zależy od lokalizacji, w miastach wojewódzkich itp jest tego więcej
2. Teraz Polska jest bardziej otwarta na świat, a przede wszystkim na UE i jest możliwość na lepsze zarobki w naszym kraju
3. Rozwój technologiczny też sprzyja bogaceniu się
4. Za moich czasów licem te kilkanaście lat temu, jakaś 1/3 klasy to były 0skarki, ale ja chodziłem do elitarnego liceum.
To bardzo ciekawe, jak w wyniku wyalienowania przegrywów potrafią wytworzyć w swojej głowie równoległy świat. Ciekawe czy to zjawisko psychologiczne jest opisane w literaturze.


@Syn_Tracza: polska w ostatnich 30latach jest drugim po chinach najlepiej rozwiajacym sie krajem, nigdzie nie bylo takiego przyrostu pkp w tym okresie jak w polsce, nie wiem w jakiej ty dziurze mieszkasz, ale w polsce jest duzo bogatych osob, a oni jakbys nie wiedzial maja dzieci
@Syn_Tracza: o #!$%@? ci chodzi wlasciwie? skoro sobie chcesz wierzyc w to, ze polska to zadupie i bieda to sobie wierz, ja #!$%@? xdddd
ale fakty przecza twoim pogladom, poza tym skad jestes? w warszawie, krakowie czy wroclawiu raczej nietrudno zobaczyc zajebista fure czy dobrze ubranych ludzi, byc moze w lomzy jest inaczej
@kfiatek_na_parapecie: Ale ja regularnie bywam w tych miastach i nawet mieszkam w dużym mieście na codzien. Mogę nawet nagrać filmik z ulicy i przez kilka godzin niemal na pewno nie przejedzie żadna fura za kilakset tysiecy złotych. A powinno takich fur przejeżdżać setki skoro każdy Oskarek taką ma.