Wpis z mikrobloga

Mam pytanie odnosnie rozliczania sie z krypto, pewnie dla niektorych glupie ale no( ͡° ͜ʖ ͡°) moze podam przyklad zeby bylo latwiej
Wplacam 50$ na binance, kupujac kryptowalute "A" za 50$ po jakims czasie sprzedaje ja na Binance za BUSD, dostaje 100$, za te 100$ kupuje kryptowalute "B" przy rocznym zeznaniu w PIT'cie uwzgledniam 50$ i 100$ czy tylko 50$?
#kryptowaluty #bitcoin
  • 6
@sew1k: W tym roku wpisujesz koszt 50$, oczywiście w przeliczeniu na złotówki po kursie NBP z dnia zakupu.

Jak w przyszłym roku to wypłacisz do fiat, to w PIT za ten przyszły rok wpisujesz zysk ile wypłaciłeś i odejmujesz koszty z poprzednich lat, które zadeklarowałeś czyli te 50$. Od wyliczonego zysku płacisz podatek 19% i wszystko.

A jeśli znowu kupisz kryptowaluty w tym samym roku to znowu deklarujesz koszty. Więc możesz
@IlllI: Straty?
@hador24: @Wyso52: @mazaken: @Jah00: Dzieki za wytlumaczenie, nie siedze dlugo w krypto i obawialem sie ze po przejsciu z krypto na stablecoiny tj. BUSD juz musze sie rozliczac, chyba przez to ze wplacajac pieniandze na binance dostaje BUSD i myslalem ze to juz jest FIAT, a jak wiadomo, to stablecoin
Juz wszystko wiem dzieki bardzo za pomoc( ͡° ͜ʖ ͡°)