Wpis z mikrobloga

Haha No ta #!$%@? ze człowiek z depresja nie może #!$%@? wstać się umyć ale #!$%@? idź pobiegaj


@Jamniki2: jak ktoś nie ma siły się umyć, to raczej nie ma też siły pisać głupot w internecie, więc ci wszyscy co siedzą na wykopie i piszą o swojej depresji to leniwi atencjusze ( ͡° ͜ʖ ͡°)
wysilek fizyczny nie jest lekarstwem ale wydziela endorfiny i znacząco pomaga walke z depresją ale wykopek napisze „hehe dzienkuje pan lekarz jak renkom odjoł” bo mu tak wygodniej


@Kodzirasso: bo taki wykopek to po prostu leniwy atencjusz.

Ile ja już widziałem wysrywów typu "hurr durr przez depresję nie mam siły nawet jeść czy się umyć" od osób które jakoś miały siły spamować wykop przez kilka godzin dziennie ( ͡° ͜
@deziom: Ja nie twierdzę, że sport nic nie daje. W jakichś lekkich epizodach depresyjnych może i pomaga. Sama jestem na wysokiej dawce dwóch antydepresantów o różnych działaniach + suplementacja witaminy D 30k dziennie i z mojego doświadczenia mogę stwierdzić, że wysiłek fizyczny nic mi nie dał, oprócz poprawienia ciała. :)
Mimo wszystko myślę, że takie tematy nie powinny być poruszane na forum publicznym przez osoby, które nie miały z tą chorobą
Meta analiza 15 badań naukowych nad depresją pokazuje, że aktywność fizyczna ma znaczący pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne.


@deziom: tak, ale nie jest lekarstwem na depresję, co najwyżej pomaga w profilaktyce. Tak samo witamina C jest ok w profilaktyce, ale jak już masz raka to się nie wyleczysz gigadawkami tej witaminy, wbrew niektórym samozwańczym ekspertom.
@Jamniki2: no to moze masz przewlekłą depreche i tyle. Moj kmentarz wcale nie byl debilny tylko ty masz debilne rozumowanie. Z regóły epizod depresji trwa max kilka miesiecy i odchodzi. Ewentualnie przychodzi znow podczas ciężkich przezyc. Jesli jednak masz tak przez lata bez wiekszych widocznych przyczyn to po prostu jestes swirem przyjmij to do wiadomosci albo strzel gola we wlasna bramke ¯\_(ツ)_/¯