Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 223
@Jamniki2: Jak człowiek ma się dobrze czuć psychicznie, gdy fizycznie jest wrakiem?
Profilaktycznie powinno się uprawiać aktywności fizyczne, które wzmacniają nasze ciało i zmuszają je do produkcji hormonów tj. testosteron i zmniejszają poziom kortyzolu w organizmie człowieka.
Mem prawdopodobnie mówi o USA w których znaczna część społeczeństwa bierze antydepresanty i wiele ludzi jest od nich uzależniona, bo łatwiej jest wziąć tabletkę, niż dbać o siebie i swoje zdrowie fizyczne poprzez wysiłek.
bo kazdy kto ćwiczy wie, ze zmeczenie odczuwane po ćwiczeniach to dobre zmeczenie, dajace satysfakcję i poprawiajace nastroj, a to o czym piszesz to zwykle #!$%@? spasionego piwniczaka który o wszystko obwinia caly swiat dookola a nie siebie


@andrzejbambrzej: piszę z perspektywy człowieka, który ma stresującą pracę umysłową i dla którego dodatkowe wciskanie siłowni po 21 przed jej zamknięciem miało negatywne skutki na przemęczenie organizmu.

Jak miałem 15 lat jak ty
@paczelok: mój najcięższy okres depresji nastąpił w czasie gdy regularnie chodziłem na siłownię, często chodziłem na spacery i aktywnie traciłem wage.

Nie zaprzeczam że po ćwiczeniach czułem się lepiej, jednak chwilowe szczęście niezbyt ci pomoże kiedy całe życie ci sie wali.

Według mnie należy odróżnić dwa rodzaje depresji
1. Chwilowa depresja spowodowana stresem i złym samopoczuciem. W tym wypadku ćwiczenia zdecydowanie mogą pomóc

2. Depresja długotrwała, spowodowana problemami psychicznymi, traumą emocjonalną