Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak przygotować się do rozwodu? Jak nie stracić dzieci na rzecz żony?!

#tltr
Chce w ciągu najbliższych 6 - 12 miesięcy złożyć papiery rozwodowe. Zależy mi na tym aby po rozwodzie:
1. Dzieci mieszkały dalej ze mną. Jest to punkt najważniejszy. Jeśli nie uda mi się przygotować do tego w odpowiedni sposób. To nie złoże nigdy papierów rozwodowych. Nie mogę dopuścić aby mieszkały tylko z matką.

2. Nie mamy nieruchomości (mieszkania / domu). Więc nie ma problemu z podziałem. Ale mam odłożone sporo gotówki (lokaty, obligacje, giełda) na wkład własny na wymarzony dom. Nie chciał bym go stracić / dzielić się z byłą żoną. Wynika to z tego, że cała oszczędzona gotówka pochodzi z moich zarobków (o czym dalej napiszę dokładniej). Co zrobić abym nie stracił tych pieniędzy na rzecz byłej żony

3. W związku z tym, że jest duża różnica przychodów pomiędzy mną a żoną, nie chciał bym płacić jej alimentów. Wolał bym aby te pieniądze z mojej wypłaty zostały dla mnie i moich dzieci.

#longstory
Opis obiektywny:
- Jesteśmy ze sobą już wiele lat
- Dwójka dzieci
- Żona przez prawie 10 lat nie pracowała bo zajmowała się dziećmi
- Teraz wróciła do jakiejś pracy za minimalną na pół etatu.

Opis subiektywny:
Chce rozwieźć się z żoną z kilku powodów.
1. Główny powód to taki, że nie podoba mi się jej wpływ na dzieci. Widzę olbrzymią różnicę pomiędzy tym jak jak rozmawiam z dzieciakami a jak ona. Oraz jak dzieciaki zachowują się przy niej, a jak przy mnie. Nie bije dzieci. Ale są ciągłe wrzaski, krzyki oskarżenia typu:"Jak zwykle nic nie robisz", "Znowu coś źle zrobiłeś", "Dlaczego mnie nie słuchacz". Przy mnie dzieciaki są niezwykle pomocne, ja je szanuje i one mnie też. Czasami oczywiście jest płacz. Ale nigdy nie ma wrzasków, trzaskania drzwiami.

2. Sposób komunikacji ze mną. Nie zależnie jak się staram nie jestem w stanie spełnić wszystkich wymagań. Zawsze jak przychodzi do domu "rozmowa" zaczyna się od wyliczania rzeczy których nie zrobiłem dość dobrze lub ją zawiodłem bo miałem coś jeszcze zrobić a nie zrobiłem. Nie twierdzę, że jestem idealny. Ale nie zależnie ile godzin przygotowuje się na jej powrót to i tak nigdy nie zdarzyło się aby powiedziała coś pozytywnego o moich wysiłkach. Najczęściej w przeciągu 1 - 2 min od wejścia zaczyna się tyrada...

3. Tak oczywiście #sex w związku nie istnieje. Tak samo jak czułość, przytulanie, całowanie. Żyjemy sobie od lat jak współlokatorzy którzy za sobą za bardzo nie przepadają.

Pytanie jak się przygotować do rozwodu. Jakie dane zbierać. W jaki sposób dokumentować. Tak abym miał szanse na przekonanie sędziego aby dzieci ze mną zostały.

- Żona nie bije dzieci
- Żona mnie nie zdradza
- Zwraca się agresywnie / krzyczy na mnie i na dzieci
- Jak również psychicznie wdeptuje mnie i dzieci w ziemie mówiąc jak źle zawsze wykonujemy jej polecenia
- Regularnie pije alkohol (4 - 5 razy w tygodniu) ale nie jest to na umór. Po prostu pół albo butelka wina do kolacji. Chyba, że idzie na jakąś imprezę to wtedy wiadomo więcej.

Co robić?

Proszę o rady i pomoc.

#sad #prawo #rozwod #rozwody #sedzia #logikarozowychpaskow #logikaniebieskichpaskow #dzieci #rodzina #malzenstwo #zwiazki #zwiazek #maz #zona #alkochol #pomocy #pomoc #pytanie #pytaniedoeksperta

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #627ec0ba5bd3ed11a18a0ff0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jak przygotować się do rozwodu? Jak...

źródło: comment_1652527920H7u8Y8ScmV9dV32H1u89Du.jpg

Pobierz
  • 31
@AnonimoweMirkoWyznania: przykro mi, ale jesli zdobyles te pieniadze w czasie, w ktorym byliscie malzenstwem i nie macie rozdzielnosci majatkowej to bedziesz musial sie tym podzielic. Wiec chyba bedziesz te gotowke musial zakopac, a nie trzymac ja na koncie i pozniej wyprac przed kupnem domu. Po drugie jesli nie chcesz placic alimentow , to najlepsza mozlieoscia jest udowodnienie, ze rozpad malzenstwa wynika z jej winy. Jakis dowod nagrania zdrady albo znecania sie
@AnonimoweMirkoWyznania:

Ad1. Może być ciężko.
Pamiętaj, że w sądzie uczuciowością i prawdomównością raczej niewiele zdziałasz.

Jeśli decyzja o rozwodzie już zapadła to:
- Nie podchodź do rozwodu bez dobrego adwokata.
- Skontaktuj się z adwokatem już teraz, żeby mieć jeszcze czas na jakieś działania przed złożeniem pozwu.
- Twoja żona bardzo może się zmienić w trakcie formalnego procesu rozwodowego. Niestety jeszcze na gorsze. Musisz być na to przygotowany, żebyś nie musiał
@AnonimoweMirkoWyznania: Jesli powody sa takie jak napisałeś to może warto spróbować terapii par. Bez jakiegokolwiek straszenia/wspominania o rozwodzie.

Szanse sa niewielkie, ale czasem takie zachowanie wyniki z nieumiejętnosci tworzenia zdrowej relacji a nie zlej woli. I w pewnym procencie przypadków Jeśli ktoś ma dobra wole umiejetność zmiany siebie to może pomoc. Warto spróbować.

Po drugie. Jeśli idziesz w rozwód to pogódź się z najgorszym wariantem czi z tym ze stracisz dziecko
@AnonimoweMirkoWyznania: słabe podejście. Żona poświęciła się i przez lata zajmowała domem i dziećmi co też jest ciężką pracą a ty ją teraz chcesz zostawić na lidzie bo kasa jest tylko twoja.... całe szczęście życie tak nie działa i na pewno sąd zadecyduje o podziale na pół. Co do opirki to skoro żona nie jest patologią to będzie pewnie możliwe uzyskanie opieki naprzemiennej i wtedy nikt z was nie musi płacić alimentów.
@elena-mary: nikt ciebie o zdania nie pytał. Kobieta w domu z dziećmi ma bardzo lekko. Roboty kuchenne, roomba, zmywarka, pralki, suszarki bębnowe. Nikt wam w 2022 nie uwierzy, że siedząc w domu ciekxo pracujecie.. większość ogarnia się kilkoma przyciskami. W rzeczywistości zrobienie śniadania, obiadu to 2h, włączanie pralki, rozwieszenie prania, włożenie naczyń do zmywarki to z godzina, małe zakupy pół godziny. Zostake opieka na dzieckiem które co jakiś czas śpi.

W
@elena-mary: bo to obowiązek kobiet? Facet ma pomagać w domu tylko

Sprzątanie albo seks. Czy równouprawnienie sprawia, że jesteśmy dla siebie mniej atrakcyjni seksualnie?

Data publikacji: 08.03.2016, 09:22 Ostatnia aktualizacja: 13.10.2019, 14:30

„Mężczyzno, chcesz mieć więcej seksu? Weź się do prania”. Tak jeszcze kilka lat temu radzili psychoterapeuci pacjentom niezadowolonym z życia intymnego w związku. Okazało się jednak, że to nie działa.


O NIE, JAK TO BLACKPILL MA RACJE? Zobacz rużowa,
@AnonimoweMirkoWyznania:
Nie wiem co napisać więc podam przepis na chrupiące gofry:
2 szklanki mąki
2 szklanki mleka
2 jaja
6 łyżek oleju
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka cukru
szczypta soli
Żółtka oddzielić od jaj. Zmiksować żółtka, mleko, mąkę, proszek do pieczenia, olej i sól na jednolitą masę. Białka ubić na sztywno i wymieszać z ciastem. Piec w rozgrzanej gofrownicy do osiągnięcia pożądanego koloru (na rumiano: 2-3 minuty) i podawać
@Wogybogy: XD mam wiele osiągnięć przez co nie jestem zgorzkniała jak typowy wykopek :D
No takie są zasady w naszym społeczeństwie. Odkąd stajesz sìę małżeństwem to pracuje się na jeden rachunek a nie każdy na swoją kupkę i bardzo dobrze.