Wpis z mikrobloga

Cześć, jestem na etapie kupna szczeniaka. W ogłoszeniu znalazłem, że rodzice szczeniaka mają rodowody FCI ale już piesek ma rodowód wielopokoleniowy z jakiegoś SHiOZ. Myślicie, że takie ogłoszenie może być legit? Tylko skoro matka i ojciec szczeniaka mają FCI to dlaczego szczeniak też tego FCI nie posiada tylko jakieś SHiOZ? Czy może da się uzyskać dla tego pieska rodowód z zkwp jeżeli ma metrykę i faktycznie ojciec i matka są z FCI mimo, że już ma inny rodowód z SHiOZ?

#kiciochpyta #psy #pytanie
  • 4
@ReevoX: Walą ściemę. Albo rodzice tak naprawdę nie mają rodowodów ZKwP, albo mają, ale się nie nadają do hodowli (brak uprawnień hodowlanych = za słabe oceny na wystawach i/lub dyskwalifikujące problemy zdrowotne/behawioralne) przez co miot do ZKwP nie mógł zostać zgłoszony, więc ogarnęli pseudo-rodowód z pseudo-stowarzyszenia
@ReevoX: dodam tylko, że przed podjęciem decyzji warto dokładnie sprawdzić hodowlę tzn. jakie badania mieli rodzice (stawy, obciążenia genetyczne itd.). Generalnie warto wbić na forum danej rasy i zobaczyć z jakimi problemami najczęściej muszą radzić sobie właściciele, żeby wiedzieć na co uważać
@ReevoX: "panie, naprawdę od Niemca! VIN ma, ale zgubiłem gdzieś, mam numer rejestracyjny tylko, ale nie bity był przecież!" ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do powyższych dodam, że koniecznie sprawdź jak żyje matka i ojciec psa. I to jak faktycznie żyją, jak ich relacja z właścicielami etc, jak ich zachowanie względem obcych, innych zwierząt...