Wpis z mikrobloga

Mirki, w ostatnich dniach kupiłam Redmi Note 10 Pro.
Po pierwszym uruchomieniu okazało się, że praktycznie nie ma aplikacji systemowych, tj. kalendarza, budzika, menadżera plików itp.

Oczywiście pobrałam sobie zamienniki, ale nie wszystko jest ze sobą kompatybilne, np. zegar od Google'a nie czyta plików .mp3 by wybrać na alarm.

Telefon działa na Andku 11 z nakładką MIUI Global 12.5.6. Chciałabym mieć oryginalne aplikacje systemowe, da się coś z tym zrobić?

#xiaomi #redmi #android #smartfon #miui
  • 9
@KukuRydziano: to jest dosc dziwne, bo te aplikacje dla naszego regionu sa preinstalowane przez google i tak sobie nie moze ich nie byc.
Sugerowaloby to ze jakis dziwny system/wersja/nakladka tam siedzi.

Widze ze na ten model (o ile to faktycznie redmi note 10 pro) jest juz miui 13 i android 12 od okolo miesiaca.

Moze sprobuj go aktualizowac i tyle.
@KukuRydziano: Rom z koncowka EUXM, czyli region europa (EEA) i wersja niebrandowana na wolny rynek.

Wpisz download miui rom wybierz model telefonu i rom EEA ( nie global), a po sciagnieciu odpal przez aktualizacje plik. Powinno pojsc.

Nie przychpdzi mi nic do glowy vzemu tych appek nie bylo. Telefon zupelnie nowy w foliach itd? Bo moze to jakis zwrot i ktos sie bawil w usuwanie 'smieci'?
@zaye93: https://miuipolska.pl/wersje-miui-numery-oznaczenia/

W naszym kraju najczęściej spotykane warianty oprogramowania będą stanowić wersje stabilne MIUI Global “zwykły” (MI) oraz EEA (EU), a w przypadku kupna telefonu w Orange w większości nowych telefonów znajdziemy oprogramowanie dla Orange (EUOR). Nie mamy na razie potwierdzonych informacji dot. tego, jakoby podobne oprogramowanie miało pojawić się w Play (wiemy jednak, że pewne testowe kompilacje dla tego operatora zostały zbudowane, stąd uwzględniamy to w naszym spisie).


Wbrew pozorom,