Wpis z mikrobloga

Cześć, ma ktoś doświadczenie pomiędzy jakością świadczonych usług UPC vs Netia?
Mieszkam w bloku i mam do wyboru tylko tych dwóch operatorów, UPC świadczy usługi w technologii DOCSIS (kabel koncentryczny) a Netia po skrętce komputerowej (w ostatnim czasie zmodernizowali sieć i zaczeli oferować łącze do 1Gb/s, wcześniej było tylko do 100Mb/s). Z tego co wiem w obu przypadkach do budynku doprowadzony jest światłowód a do klienta idzie w zależności od operatora koncentrykiem lub skrętką.
Głównie chodzi mi o opinię osób, które korzystają/ły z tych operatorów w podanych technologiach bo Ci sami operatorzy w innych miejscach pracują na światłowodach ale to zupełnie inna jakość usług (i cena).

Z UPC korzystam już 2 lata w tej lokalizacji, wcześniej korzystałem kilkanaście lat u rodziców i nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń co do jakości usług, korzystam tylko z internetu telewizji nie biorę pod uwagę choć netia pod tym aspektem przeważa. Przede wszystkim chodzi mi o całokształt łącznie z jakością oferowanego sprzętu, od upc posiadam connect box - jeszcze nigdy nie miałem potrzeby go restartować, całkiem dobrze radzi sobie również po wifi bo przesyła prawie 500mb/s.
Netia w cenie UPC oferuje podobny download, ale za to upload jest ponad dwukrotnie większy.

Reasumując, nie mam parcia na szkło, upc działa dobrze ale jeśli mógłbym płacić tyle samo albo mniej i mieć więcej uploadu to przeszedłbym na netie. Boje się tylko żeby nie wpakować się na minę, podzielicie się opiniami? Jest ktoś tu zadowolony z usług netii świadczonych po skrętce? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#internet #upc #netia #leszno #it #informatyka
  • 5
  • Odpowiedz
@davidsondv: Jeśli nie przeszkadza ci upload to spoko. A co do samej awaryjności to zależy od miejsca. Ja mam netie 6 lat i 0 awarii a są ludzie którzy mają awarie co miesiąc bo coś jest nawalone w infrie albo koparki lubią światłowody. A no i nie wiem jak teraz w UPC ale kiedyś dawali #!$%@? boxy więc jak masz coś lepszego to nie oddawaj. Netia daje kox router huaweia który
  • Odpowiedz
@davidsondv: Miałem netie w dwoch lokalizacjach i zdecydowanie nie polecam. Zgłoszenie jakiegokolwiek problemu to droga przez mękę i udowadnianie ze coś działa nieprawidłowo. Od 5 lat mam UPC (bardzo rzadko mam jakiś problem) i jeśli coś zgłaszam to zazwyczaj rozwiązują sprawnie problem.
Minus UPC? Ciagle podnoszą mi wysokość opłaty (sam internet, umowa na czas nieokreślony) i jest to wkurzające.
  • Odpowiedz
Ja niedawno przeszedłem z UPC (koncentryk + horizon) na Netię, ale na światłowodzie + dekoder evobox po WiFi. Ogólnie jestem zadowolony, zmiana była podyktowana głównie ceną, oraz kwestiami technicznymi, tzn. na horizonie były zakłócenia, ale z powodu kłopotów z koncentrykiem, który szedł przez całe mieszkanie i byłby kłopot z naprawą, a evobox jest podłączony bezprzewodowo, więc problem odpada. Z internetem jakościowo nie mam żadnych problemów. Niewielka różnica jest w jakości tv na
  • Odpowiedz
@davidsondv: mógłbyś rozwinąć Twoją wypowiedź "telewizji nie biorę pod uwagę choć netia pod tym aspektem przeważa" ?

Pytam, ponieważ przeprowadzam się do innego miasta i nie wiem czy przenosić umowę UPC (aktualnie Horizon pakiet 170 kanałów + 300mb net), może zmienić warunki na szybszy internet + dekoder 4K albo przejść do Netii.
  • Odpowiedz
  • 0
@netowy Netia w tej samej cenie internetu oferuje dekoder z 99 kanałów telewizji. W upc za to masz kilkanaście podstawowych kanałów ale na nieograniczej ilości telewizorów.
  • Odpowiedz