Wpis z mikrobloga

  • 6
@bylemtam fuelio, dziennik tankowań

Przy tankowaniu do pełna spisujesz stan licznika, podajesz ilość zatankowanego paliwa i cenę. Na podstawie przejechanych km dokładnie liczy średnie spalanie (komputer pokładowy pokazuje 6,3-6,4 l/100km)
  • Odpowiedz
  • 0
@k__d jazda to tak 80/20 trasa/miasto. W mieście to wiadomo - prędkość w zależności od warunków, ale warto zaznaczyć że głównie poza godzinami szczytu. W trasie 90-110 km/h, w zależności od typu drogi.
  • Odpowiedz
@Antidotum119
@Esarmist

Żona jeździ naszą z dzieckiem do przedszkola i na zakupy, często odcinki poniżej 3km, czasem 12km w obie strony, generalnie takie tani daily car na krótkie odcinki, pali się 8,9l/100km LPG, ale chyba zainstaluje tę apkę i sprawdzę dokładnie :) Jesteście ze swoich zadowoleni? Myśmy zrobili dopiero 4,5 tys. od stycznia.
  • Odpowiedz
@Torgerd faktycznie, raz tam próbowałem wpiąć kabel do ładowania i stwierdziłem, że za ciasno siedzi, kupiłem ładowarkę w gniazdo zapalniczki, a pod USB przy lewarku podłączyłem zasilanie dashcam...
  • Odpowiedz
  • 0
@wrocilem_bo ja mam na liczniku ponad 6k km i jak na razie z minusów to jedynie słabe (a raczej brak) wygłoszenia nadkoli - każdy kamyk słychać.

z USB czytałem, że są problemy, ale kupiłem krótki kabelek (jakieś 15cm) i jest w zasadzie wpięty na stałe, bo prawie zawsze wpinam telefon żeby chociażby posłuchać muzyki podczas jazdy. Zepsuł* mi się za to fabryczny uchwyt na telefon xD

*Zepsuł tzn. poprzez wielokrotne obracanie telefonu
  • Odpowiedz
@Antidotum119 ten uchwyt fabryczny kiepski, mój był skrzywiony w lewo ¯_(ツ)_/¯ Ja mam wersję stepway więc u mnie są jakieś plastikowe nadkola z tyłu, w zwykłej wersji były jakieś biedniejsze na salonie jak patrzyłem. Ogólnie za te pieniądze auto nie ma konkurencji na rynku, w przypadku segmentu crossover to już w ogóle, 20-30k trzeba dopłacić do oferty konkurencji, a i tak dostaniemy auto bez LPG ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@wrocilem_bo

Ogólnie za te pieniądze auto nie ma konkurencji na rynku,


Nie wiem jak teraz, ale te pół roku temu rzeczywiście tak było. Ja swoją, prawie maksymalnie wyposażoną wersję brałem za 60k z groszami, dzisiaj takie auto już 75k ( ͡° ʖ̯ ͡°) najbiedniejsza wersja sandero jest za 48,5k, a gdy wybierałem auto to było 40,9k
  • Odpowiedz
@Antidotum119 Sandero/Stepway są wciąż autami z najlepszym stosunkiem jakość/cena, prognozy na utratę wartości w czasie też są dla nich obiecujące ;) Swojego stepwaya doposazonego na maksa odebrałem 2k taniej niż cena od jakiej zaczynała się Stonic z silnikiem wolnossącym
  • Odpowiedz