Wpis z mikrobloga

  • 0
@genialny_geniusz

tankujesz dopiero jak skończy się gaz?


zbiornik LPG w sandero ma objętość 50l, biorąc pod uwagę, że zatankować można tylko 80% to powinno wchodzić 40l gazu. Tankuję zazwyczaj jak mi komputer pokładowy pokazuje "0" albo coś koło tego, wchodzi wtedy 32l gazu. Nigdy nie wyjezdzilem gazu do końca.

Jak tankowałem pierwszy raz po odebraniu z salonu to weszło ponad 35l, a mówili że "trochę" gazu już wlali
  • Odpowiedz
@Antidotum119: @genialny_geniusz można śmiało jeżdzić do samego końca, dopóki auto nie przełaczy się na benzynę, kilka litrów gazu i tak zostanie w zbiorniku. Pamiętajcie, że instalacja gazowa IV gen to nie instalacja "na śrubę", komputer sprawdza na bieżąco parametry i kiedy któryś jest poza normą przełącza zasilanie na Pb. Te parametry to: ciśnienie gazu w fazie lotnej, czas otwarcia wtryskiwaczy gazowych. Wraz ze spadkiem ciśnienia wzrasta czas otwarcia wtryskiwaczy
  • Odpowiedz
  • 0
@genialny_geniusz

W nowej Dacii Sandero jest dostępna fabryczna instalacja gazowa za oszałamiającą dopłatą 1000zł, w związku z tym poziom napełnienia zbiornika LPG, zasięg na LPG i średnie spalanie LPG mam wyświetlane na ekranie komputera pokładowego w sposób analogiczny jak jest to wyświetlane dla benzyny. Jedyne czego w stosunku do benzyny nie pokazuje komputer pokładowy to spalanie chwilowe.
  • Odpowiedz