Wpis z mikrobloga

@onionspirit: Powiem ci tak: w ciągu kilku ostatnich lat dwa razy wymieniałam paszport i we Wrocławiu na złożenie wniosku czekałam cały dzień, gotowy był po miesiącu, ale nie było wolnego terminu na odbior przez kolejny miesiąc. Kolejny raz pojechałam do Opola, przede mna piec osób, złożyłam wniosek, za tydzień do odbioru bez kolejki. A to było przed wojna i napływ imigrantów był nieporównywalnie mniejszy niż teraz.
@onionspirit: na stronie masz terminy, klikaj ostatni który jest możliwy do zapisania się. Masz na godzinę, pobierasz numerek i czekasz chwilkę. Jak ja przyszedłem to nie działało pobieranie numerów, ochroniarz powiedział żebym podszedł do okienka jak będzie moja pora. 15 min po wejściu już wychodziłem.
@xcccx: Udało się chyba zarezerwować wizytę xd ale nie znałam peselu osoby która chce paszport i wpisałam swój. Czy oni to jakoś weryfikują? Czy wniosek normalnie się papierowo składa?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Emulsja: o ile pamiętam to do buletomatu trzeba wpisac kod i date urodzenia, więc tam może to być potrzebne jedynie. Poza tym to wszystko się wypełniać na papierze.
@onionspirit: @dobrzecisiewydaje: Ja dzisiaj byłem w JG - jedyne dostępne przez neta rezerwacje (jeszcze ich trochę było). Aż w szoku byłem ile ludzi. Wchodzę 30 minut przed wyznaczoną godziną, pobieram numerek, mentalnie szykuję się na kilka godzin siedzenia, a tu 28 minut później (czyli 2 minuty przed wyznaczoną godziną) wołają do okienka. 10 minut i za około miesiąc ponownie do JG po odbiór.