Wpis z mikrobloga

W środku możemy znaleźć m.in. parking dla samochodów, siłownię, a nawet plac zabaw dla dzieci.


@waro: no nie, nie do końca. To właśnie parkingi czy siłownie w piwnicach są adaptowane do tego, by być bunkrami.
Pomieści całą ludność Helsinek, jest też w stanie wytrzymać uderzenie nuklearne.


@waro: Mówisz, że Helsinki liczą 6000 ludzi?

the bunker can be filled to its capacity of 6,000

To trzeba nie mieć wyobraźni, by łyknąć news, że cała ludność Helsinek wejdzie do pojedynczego bunkra...
o wszystkich takich instalacjach nad Wisłą wie Szef Obrony Cywilnej Kraju - pytać, bo każdy powinien wiedzieć gdzie ma miejsce nawet "słoik" z Warszawy - może ma mapę
a Dlaczego tylko mieszkańcy Helsinek mogą liczyć na bunkier to jest dyskryminujące względem reszty kraju. W Polsce nie dyskryminuje się nikogo i mniejszych miejscowości zatem bunkrów nie bedzie nigdzie...
Z litości przemilczę jak na tym tle wypada Polska ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@waro: wszystko fajnie tylko uswiadom sobie ile czasu leci rakieta od odpalenia a ile czasu trwaloby ewakuowanie 600tys. osób do schronu.

nie mowiac juz o wiekszym miescie.

cala doktryna bezpieczenstwa opiera sie o to ze nikt nie wystrzeli glowicy nuklearnej, bo nie jest to w niczyim interesie dlatego dedykowane schrony to maja sens tylko
A ktoś wie jak wyglądają Polskie bunkry? Ja to nawet nie wiem, gdzie miałbym się do nich chować, bo nie ma takich informacji gdzie one są w okolicy. Ponadto nie wiedziałbym kiedy, bo syreny alarmowe co chwile wyją, więc nie wiem, czy to jest jakieś widzimisie polityka, czy sytuacja zagrażająca życiu.
zacznijmy od tego że ciężko stwierdzić w jakim stanie są nasze schrony ponieważ są to tematy tajne, niepodawane do dyskusji publicznej ze względów bezpieczeństwa


@byz45: sprawdzając bunkry w nieruchomościach jednego z największych telekomów to jawnie moge Ci powiedzieć, że #!$%@? dupa, kamieni kupa. Odkąd tylko zaczęła się wojna na Ukrainie to rząd i firmy zainteresowały się istniejącymi na papierze bunkrami i mają wielkie pikaczu fejs, że nic się nie nadaje do