Wpis z mikrobloga

Mirki, czy ktoś z Was kupował może auto przed odebraniem prawa jazdy?
Zdałem prawko w poniedziałek i w ten sam dzień złożyłem dokumenty do urzędu, się robi. Inflacja sobie mknie, ceny aut procentowo poszły w górę o więcej niż mam lat, a trochę mam.. W sobotę jestem umówiony na oglądanie auta które potencjalnie może kupię. Zastanawia mnie jak to jest z kupowaniem auta na osobę która formalnie jeszcze prawa jazdy nie ma, tj. co z ubezpieczeniem OC? W teorii dzielą mnie kilka dni do wyrobienia prawka, ale raczej do piątku go nie dostanę. Czy ktoś z Was kupował auto w trakcie wyrabiania plastiku i może coś poradzić?

#ubezpieczenieoc #kupnosamochodu #prawojazdy
  • 12
@walkingzombie: tylko popatrz ile kosztuje ubezpieczenie OC. Bo chyba jako świeżak trochę będzie kosztować, chyba że właścicielem będzie ktoś że zniżkami. No u mnie, to żona jest właścicielem aut.
Jako że jeżdżę na codzien autami które należą do firmy (no i trafiła się kolizja z mojej winy ja mam zwyżkę)
Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Co do OC - pogodziłem się ze mieszkając we Wrocławiu za pierwsze OC do takiej Kii może będę i z 1.5-2k napisać, nie ominę tego. No ale trudno, taki los haha.
@fromasz56 jasne, chętnie! Szukałem agenta OC, więc jak już kupię auto, to będę pisał.