Wpis z mikrobloga

Ludzie na tagu już się obsrali, że banki jakoś wylobbują się z tych wakacji kredytowych, że nie powinno być dla wszystkich itd, bo można na tym kupę kasy zyskać.

Ja sobie popełniłem teorię, że ci którzy brali kredyty pod korek, umów nie czytali, nie wiedzą co to wibor i tak z tego nie skorzystają. Ewentualnie skorzystają tak, że hajs przepierdzielą, a nie wrzucą po wakacjach na nadpłatę. Wchodzę na twittera pinokia, a tam takie komentarze, które tylko mnie utwierdzają w tej teorii.
#kredythipoteczny #nieruchomosci #banki
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Lanc: Ja jak sobie to licze, ta tarcza 36x2000zł (spłącam dopiero po 5 latach). Do tego dochodzą wakacje kredytowe. To ja moge w 3 lata przy racie 3300zł nadpłacić 100k w sumie bez żadnego oszczędzania. Dla mnie opcja wydaje się bardzo fajna :D z 500,000zł pewnie w 3 lata spłace jakieś 40k + 100k nadpłaty (bez oszczędzania dodatkowego) i za 3 lata zostanie tylko 360k :D bajeczka :D
  • Odpowiedz
@DariuszP: ja to jedynie co to z wakacji skorzystam ;) Ale w dalszym ciągu na tym na plus wyjdę sporo. Przez te 4 msc wakacji i zrobieniu nadpłaty potem spłacę więcej kapitału niż przez cały rok płacąc raty. Przy aktualnych stopach to w sumie odłożenie 1 raty podczas wakacji spłaca kapitał jaki by się spłacało w czterech ratach. A jednak patrząc po komentarzach w necie to ludzie tego nie ogarniają
  • Odpowiedz
@Lanc: czytalam komentarze i wydaje mi sie, ze kazdy kto z tego skorzysta wyjdzie na tym gorzej. Bo juz sa kombinatorzy co wymyslaja jak nadplaca xD juz widze jak bank traci, a p0lak korzysta. Z drugiej strony niektorzy kredyciarze teraz placa 0 kapitalu, a same odsetki od kredytu xD banksterka zrobila ludzi na szaro.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@little_muffin na tym się nie da wyjść gorzej jeśli odłożysz w ciągu miesięcy "wakacji" kwotę, którą byś przeznaczyła na ratę i po wakacjach tą kwotę nadpłacisz (spłacasz wtedy 100% kapitału). Pytanie czy w wejdzie to w takiej formie jak to Pinokio zapowiedział.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lanc: nie można na tym w ogóle zyskać, co ty gadasz? Już mnie tu kilka wykopków przekonywało, że to żaden zysk.

  • Odpowiedz
@Lanc:
wcale sie nie zdziwie jak banki sie zabezpiecza i nie bedzie mozna nadplacac w 2022 i 2023.
No bo skoro ludzi raty przytlaczaja ze nie maja za co zyc i tym bardziej splacac raty, to skad kasa na nadplaty xD
  • Odpowiedz
@WykopanyDzon: kurde nie wiem, z dziedziczenia, darowizny, sprzedaży czegoś? Ja np odziedziczyłem samochód w tym roku i właśnie wleciał na sprzedaż. Coś czego się nie spodziewałem, a hajs z tego będzie. Zobaczymy co wyjdzie z tego projektu jak będzie klepnięty.
@Krupier: xD
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
wcale sie nie zdziwie jak banki sie zabezpiecza i nie bedzie mozna nadplacac w 2022 i 2023.

No bo skoro ludzi raty przytlaczaja ze nie maja za co zyc i tym bardziej splacac raty, to skad kasa na nadplaty xD

@WykopanyDzon:

Nawet jeśli się tak zabezpiecza to jaki problem spłacić po wakacjach? I tak będziesz te 8x splata kapitału na czysto, i tak.
  • Odpowiedz
@Lanc: jasne. Za stara jestem, zeby wierzyc, ze to tak bedzie wygladac. Na pewno zrobi sie jakas prowizje od prowizji od prowizji, ktora koniec koncow wyniesie miliard zloty zyskow bankow, a ludzie jeszcze bardziej zbiednieja. Na Islandii zrobili swego czasu porzadek z oszustami bankowymi, a u nas ludzie siedza i sie na to wszystko godza xD
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@little_muffin ale żeby dodać prowizje dodatkowe to bank by musiał ci dać jakiś aneks do podpisania. Ja mam nadpłaty w umowie za darmo zagwarantowane.
  • Odpowiedz
@Lanc dokładnie, banki nie mają za bardzo jak zabronić nadpłat. I tak zarobią, bo ludzie tego nie rozumieją i przepierdzielą ten hajs na wczasy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@pablohini patrząc na komentarze pod wpisem na Twitterze i na grupach kredytowych to gro ludzi nawet nie wie, że na ratę składa się spłata kapitału i odsetki dla banku. To jeśli tego nie rozumieją to nie ma opcji, że wykminią, że na wakacjach kredytowych bez odsetek da się wyjść na plus. Tylko zrobią tak jak ty piszesz - przepierdzielą tą kasę na co innego i będą nadal narzekać.
  • Odpowiedz
@Lanc ja byłem w lekkim szoku jak pogadałem ze znajomymi (każdy dobrze zarabiający 15-20k) jak mało wiedzą o swoim kredycie. Jedna osoba w szoku że stopy rosną, ale nic nie zrobiła przez kilka lat żeby pozbyć się części długu. Inna jakieś głupoty że odzyska zapłacone odsetki po spłacie (nie chodziło o prowizję). Kolejna mi mówi, że przy niskich stopach to jej się nie opłacało nadpłacać (kredyt 500k+) ale na pytanie czy
  • Odpowiedz
@pablohini: kuzyn jest dyrektorem jakiegoś działu w tauronie, pan mgr. Ostatnio mi z bardzo dużym przekonaniem mówił, że jak brał kredyt w 2017 to były zerowe stopy tak więc no ten tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Sam brałem w 2018 no i stopy były niskie (wibor 6m 1,75), ale nie kurna zerowe. A teraz też lament, bo kredyt drożeje i olaboga, jak on ten dom spłaci.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Lanc: też czekam na oficjalna ustawę, ale liczę że właśnie tak to będzie wyglądało i będą mozliwe raty 100 procent kapitału w tych miesiącach
  • Odpowiedz