Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pc386toHD: czasami na klapce od wlewu paliwa albo na słupku od strony kierowcy są wbite naklejki z homologowanymi rozmiarami kół.
Jeżeli zmieniasz opony a nie całe koła to z rozmiarami będzie Cie felga ograniczać.
Zdaje się że na oponeo można wybrać markę i model samochodu i wskazuje dostępne opcje dla danego pojazdu.
  • Odpowiedz
@pc386toHD
Jeśli chodzi o oryginalne opony do Seat Arona I Crossover 1.0 EcoTSI (85kW) [2017-obecnie] to podstawowym wyborem powinien być rozmiar 205/60 R16. Natomiast zamiennie można zastosować równie dobre opony w rozmiarach: 205/55 R17, 215/45 R18.
  • Odpowiedz
@pc386toHD r16 jest mniejsza to czemu ma nie wejsc? Liczy sie rozstaw srub. U mnie w hyundaiu i 30 wchodza od r15 do r17. Edit. Teraz kumam. Na ta felge Ci wejdzie tylko ten rozmiar z r17 jak nie chcesz felg zmieniac
  • Odpowiedz
@pc386toHD: No pewnie, że tak. Można zakombinować by oszczędzić ale zasadniczo nie ma sensu poprawiać fabryki i wyważać otwartych drzwi. Ktoś to już dawno policzył i przetestował.

Czasem rozmiar jest "drogi" i można go zmienić by zaoszczędzić bo np. ten sam model opony w konkretnym rozmiarze jest droższy niż w zamienniku.

W przypadku tego auta dla opon marki Continental EcoContact 6

205/55 R17 - 519 PLN / szt.

zamienniki:
215/50 R17
  • Odpowiedz
@mechaniczny_pomidor: Ja tam kupuję zawsze nowe opony polskich marek - Dębica/Kormoran i jestem zadowolony. Nie narzekam na nic.

Popsuła mi się opona po dziurze i na szybkości wziąłem Conti Premium Contact 2 letnie ze sporym "mięskiem" ale szczerze mówiąc nie widzę różnicy między Dębicami Presto, które tam były.

Mój ulubiony zakręt atakuję z taką samą prędkością. Dobrze trzymają na sucho/mokro i w ogóle. Na tor nie jeżdżę ale żadna z tych
  • Odpowiedz
W porównaniu do tych Dębic, Ecocontacty są niemal za darmo. Opory toczenia/Efektywność energetyczna E vs A xD przy żywotności na poziomie 60k+ km...


@mechaniczny_pomidor: co z tego że ma małe opory toczenia jak hamowanie, przyczepność, zwłaszcza na mokrym jest na równi z najtańszymi chińczykami i zajmuje dolne miejsca w tabelach. Nie zakładał bym czegoś takiego na żaden samochód.

edit. jednak dla przypomnienia wszedłem sobie w testy i są gorsze od chińczków
  • Odpowiedz
hamowanie, przyczepność jest na równi z najtańszymi chińczykami


@r5678: https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/235-55-r17/details/4335/continental-eco-contact-6/ - tak wyglądają najtańsze chińczyki xD
Ecocontact - to opony do miejskich wozidełek elektrycznych/spalinowych gdzie kluczowe są opory toczenia oraz żywotność dlatego są ładowane jako opony oem - naprawdę jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie gdy dojdzie do ludzi że są rożne opony do rożnych zastosowań.
Np. do latania w trasy bierze się https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/215-60-r16-99v/details/4577/continental-premiumcontact-6/
Jak widzisz inne założenia i inne efekty
  • Odpowiedz