Wpis z mikrobloga

@Dodwizo: A w szkole ucza w ogole o wołyniu? Za moich czasow to na historii konczylismy edukacje na I wojnie swiatowej i nie bylo juz czasu na nowsza historie xD
  • Odpowiedz
W żadnym kraju nikt nie uczy i tym co złego zrobił ich własny naród.


@Ama-gi: W Niemczech uczą. Nie mają za bardzo wyjścia skoro w ogóle chcą rozmawiać o historii, ale taki jest fakt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Aztec26626: to miałeś dużo szczęścia bo ani ja ani chyba nikt kogo znam nie miał na ten temat więcej niż jednej czy dwóch lekcji i to zazwyczaj w formie turbo skrótu od 1 września do Solidarności


Tylko dziadkowie opowiadali, że bardziej niż wizyty Niemca bali się że partyzanci wyjdą z lasu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@powaznyczlowiek: w szkole średniej zaczyna się (tzn. nie wiem
  • Odpowiedz
Mamy jakiś fakt przemilczać tylko dlatego, że jedni robili coś rzadziej od drugich?


@StarySer: Trudno porównywać działania masowe (UPA) do pojedynczych zdarzeń (bandy leśne podające się za Żołnierzy Wyklętych).
  • Odpowiedz
dzialanie masowe ludzi podających sie za UPA


@Tymajster: No nie, eksterminacja Polaków na Wołyniu odbywała się za wiedzą i zgodzą kierownictwa UPA (a wręcz na ich rozkaz), to jest inna sprawa niż działania bandycie band leśnych, które udawały polskie podziemie.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: ja to napisałem prześmiewczo. Bo UPA to prawdziwe UPA, no scam. Ale wyklęci siedzący po lasach i kradnący kury to tylko "udają" polskie podziemie.
Nie pisz tak, tacy byli Żołnierze Wyklęci. A nie jakies pajacowanie z cudzyslowami albo udawaniem.
  • Odpowiedz
@mroznykasztan: skala tych występków w ogóle nie ma znaczenia w kontekście naszej rozmowy. Mi vhodzi o to, że o UPA piszesz wprost, a tych2 zbirów z lasów to próbujesz odciąć na zasadzie "to nie byli prawdziwi Wyklęci". Piszesz "pidajavy się za Żołnierzy Wyklętych", "udajacy polskie podziemie". Z tego mam bekę.
  • Odpowiedz
@Tymajster No bo tak było. Urząd Bezpieczeństwa celowo tworzyło bandy leśne, które miały robić czarny PR Żołnierzom Wyklętym.
Jasne, wśród tych Żołnierzy Wyklętych też były złe osoby, które nie powinny się tam znaleźć, które były bandytami, ale to były pojedyncze przypadki.
  • Odpowiedz