Wpis z mikrobloga

Pytanie do osób związanych z programowaniem w #swift
Jak wygląda rynek programistów swift dla osób bez doświadczenia w tym języku? Pracuję jako programista w branży automatyki/robotyki i poza narzędziami nie związanymi z IT, korzystam z pythona i w jakimś tam stopniu go znam. Czy jest on w jakimś stopniu użyteczny podczas tworzenia aplikacji za pomocą swifta? Znajomość pythona będzie jakimś moim plusem w oczach potencjalnych pracodawców?

Dodatkowo czy poleci jakąś książkę do #swift dla początkującego w tym języku? Jest może coś w stylu Crash Course do #python ? Zdecydowanie lepiej do mnie trafia luźna książka tego typu niż napisana sztywnym uniwersyteckim językiem.

#programowanie
  • 5
@ZagubionyPodroznik: Książki konkretnej nie polecę bo kojarzę tylko podręcznik od Apple, ale mniej więcej od pół roku próbujemy u mnie firma zatrudnić mida/seniora(na widełki startujące od 20k na fakturze) i nie ma ludzi. Jakby się znalazł dobrze rokujący junior to byśmy brali bez zastanowienia.

Znajomość każdego języka programowania będzie na pewno na plus
Czy jest on w jakimś stopniu użyteczny podczas tworzenia aplikacji za pomocą swifta? Znajomość pythona będzie jakimś moim plusem w oczach potencjalnych pracodawców?


@ZagubionyPodroznik: Generalnie jakimś tam plusikiem będzie, ale bardzo niewielkim, bo Swift ma niewiele wspólnego z Pythonem - to zupełnie inna bajka. Swift to język statycznie typowany z dużą dozą funkcyjności, Python dynamiczny i imperatywny aż do bólu. Jakbyś znał Kotlin albo Scalę, to wtedy i owszem, bo one
@ZagubionyPodroznik: Mastering Swift 5.x całkiem spoko jeśli chodzi o książkę. Oprócz tego to dokumentacja jest fajnie napisana - jak masz maca to w apce Books możesz sobie wklepac Swift i będziesz miał i podręczniki i zestawy ćwiczeń etc. Poza tym 100 days with swift godne polecenia jeśli chodzi o tutoriale takie podstawowe. Co do kursu Stanforda to jest on o SwiftUI - mi się podoba akurat bardziej niz UIKit :).

Na