Wpis z mikrobloga

Ci z Was, którzy śledzą moje wykopowe poczynania od dłuższego czasu wiedzą, że jednym z moich koników są błotniaki łąkowe i ich ochrona. Dziś udało mi się dokonać mojego pierwszego odczytu jednego z tych ptaków w tym sezonie. Od dwóch tygodni się za nimi rozglądam i jestem mega zadowolony, że w końcu się udało. :-)

OPWO latał w gminie Stanin z innym samcem – dosłownie latały w okolicy kilkunastu – kilkudziesięciu metrów od siebie. W pewnym momencie OPWO przez krótką chwilę tokował, ale samicy nie zauważyłem w okolicy. Być może siedziała gdzieś na ziemi, a być może w ogóle jej nie było – według mojego kolegi zajmującego się ochroną tych pięknych ptaków może się zdarzyć, że ptak tokuje, a samicy po prostu nie ma.

Więcej o znaczkach skrzydłowych tutaj: https://pygargus.pl/znakowanie

--
Jeśli spodobało Ci się to zdjęcie to zapraszam do obserwowania tagu #sedrosfoto i odwiedzenia mojego fotobloga, gdzie znajdziesz więcej moich zdjęć.

#fotografia #mojezdjecie #tworczoscwlasna #ptaki #blotniak #blotniaklakowy #ptakidrapiezne #ornitologia #przyroda #natura
sedros - Ci z Was, którzy śledzą moje wykopowe poczynania od dłuższego czasu wiedzą, ...

źródło: comment_1652178493q5o2Xj1GQlDBxJMdYuukae.jpg

Pobierz
  • 3