Wpis z mikrobloga

Mirki jak dobrać domenę? Koleżanka ma restaurację. Raczej lokalnie działa. Nazwa restauracji to "Bistro u Madzi" (Imię zmienione) czy dobrym pomysłem jest dodanie miejscowości jeśli ma dwie restauracje w różnych miejscowościach?
Jak najlepiej dobrać domenę?
bistroumadzi.pl
bistro-u-madzi-koszalin.pl
????? Nie mam pomysłu.

#webdev #stronywww #pytaniedoeksperta
  • 17
@estrogastro: Sprzyja czy nie, nie moja sprawa. Firma prosperuje i chce mieć wizytówkę i menu żeby nie musiała czytać ludziom przez telefon co mają.

@goferek: Teraz jeszcze się okazało, że bistroumadzi.pl jest zajęta, ale nigdzie nie prowadzi.
@marcingliwice Tak, ale tu chodzi o czas poświęcony klientom jak do Ciebie zadzwonią. Jak masz tłumaczyć każdemu zakres usług to możesz podać stronę i klient sam zobaczy opis i zdjęcia.
@marcingliwice: a tu się mylisz, często warto sprawdzać stronę, bo lokale czasami mają inną ofertę niż na uber/pyszne. Cenowo też różnie bywa. Z niebieskim mamy chyba ze trzy lokale z których zamawiamy bezpośrednio.
@kidi1: Domena ma być łatwa do zapamiętania (najlepiej krótka, bez przedrostków i myślników). Jak chce mieć ofertę dwóch knajp (w różnych miejscowościach) na jednej stronie to niech w nazwie domeny nie zamieszcza nazwy jednego z miast (niech promuje swoją markę i zrobi podstrony na miasta). Jak w nazwie są polskie znaki to niech zarejestruje dwie wersje z polskimi znakami diakrytycznymi i bez (stronę stawiamy na tej bez polskich znaków, a z