Wpis z mikrobloga

Niesamowite. Mieszkanie wystawione na wynajem od zaraz, a ludzie piszą czy mogą je wynająć od pażdziernika.
Ciekawe - oczekują, że będzie ono stało do Października puste i w tym czasie nikt nie będzie za nie płacił ani tam mieszkał i łaskawie ktoś się wprowadzi za 5 miesiecy?
#mieszkanie #wynajem #nieruchomosci
  • 23
  • Odpowiedz
Ciekawe - oczekują, że będzie ono stało do Października puste i w tym czasie nikt nie będzie za nie płacił ani tam mieszkał i łaskawie ktoś się wprowadzi za 5 miesiecy?


@KromkaMistrz: nie wiem, ich się zapytaj
  • Odpowiedz
może tak być opłata rezerwacyjna w wysokości 5x czynsz miesięczny


@umtali: bez przesady, można się umówić na 70%, 50% albo coś takiego, nie ma gwarancji, że OP-owi się ktoś wprowadzi na całe 5 miesięcy, bo teraz sezon ogórkowy na rynku wynajmu. Ja bym na pewno na coś takiego nie poszedł jak płacić 100%, zwłaszcza przy dzisiejszych cenach rynkowych.
  • Odpowiedz
@rtgdgdrttdgcxgstrgdxxgst: Właśnie, że jest duża szansa, że szybciej znajdzie najemcę. Mam parę mieszkań i obecnie najemcę znajduje się dużo szybciej niż powiedzmy rok temu. Problem byłby gdybym chciał je sprzedać, robi się coraz większy zastój na rynku.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: nie jest to takie głupie pytanie, w miastach gdzie masz kombo uniwersytet + turystyka często wynajmuje się mieszkanie studentom na okres październik - czerwiec, a w pozostałych miesiącach właściciel podbija cenę i wynajmuje turystom, po czym cykl się powtarza.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: w druga stronę też to działa kiedyś wstawiłem ogłoszenie że szukam mieszka w dzielnicach z,x,c 2pokoje i max 2200pln polowa wiadomosci była w stylu czesc mam mieszkanie w dzielnicy a/s/d 3/4 pokoje za 2500 zapraszam do ogladania :)
  • Odpowiedz
Właśnie, że jest duża szansa, że szybciej znajdzie najemcę.


@lim0: zrozum różnicę, szybciej nie znaczy dzisiaj albo jutro - masz (prawie) 5 miesięcy, zakładając, że znajdziesz za miesiąc typa, który się wprowadzi od początku miesiąca, ergo: z tych mitycznych 5 miesięcy zostają ci 3, 3/5 = 60%, czyli nawet mniej niż 70%, 10% za brak ryzyka, że ktoś #!$%@? jest uczciwe. Nawet jak jutro się ktoś znajdzie to i tak się
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz ja #!$%@?, co jest złego w takim pytaniu? Zakładasz, że pytający są debilami i myślą, że chata będzie na nich czekać. Chyba mało wiesz o wynajmie skoro myślisz, że ludzie wynajmują tylko długoterminowo.
A może znajdzie się ktoś, kto będzie chciał wynająć na wakacje/lato i akurat można byłoby kogoś klepnąć od Wrzesnia/pazdziernika?

Dzikusy z wykopu widzą jak zwykle tylko czarno biale xD nie masz ochoty to nie odpisuj, ale nie dziw
  • Odpowiedz